Андрій Єлькін: «Вісник Мрії – новий формат» — це журнал, яким можна пишатися»

16 листопада в Запорізькому національному університеті пройшов Медіафестиваль, під час якого нам вдалося поспілкуватися з керівником медіаосвітнього проекту «Вісник Мрії - новий формат», педагогом-організатором Запорізького навчального виховного комплексу № 19 Андрієм Вячеславовичем Єлькіним. Він розповів нам про шкільний проект, ідею створення та основну тематику журналу.

— Розкажіть, будь ласка, який проект ви представляєте?

— Ми представляємо Запорізький навчальний виховний комплекс № 19 та показуємо проект в категорії друковані ЗМІ журнал «Вісник мрії – новий формат»

— Як виникла ідея створення вашого проекту?

— Ідея його створення виникла у 2005 році, саме тоді вийшов перший номер журналу «Вісник мрії – новий формат». Спочатку ми «виходили» щомісяця, зараз публікуємось рідше. Але на даний момент вже вийшло 59 номерів журналу. Це те, чим можна пишатися, ми постійно вдосконалюємося і найважливіше те, що залучаємо в цей процес дітей різного віку. Ми намагаємося працювати саме на аудиторію школярів.

— Яка основна тематика вашого журналу «Вісник мрії – новий формат»?

— Конкретно в номері журналу №59 зібрані твори, рецензії на фільми. Було представлено декілька фільмів, один з яких «Товариство мертвих поетів» — американський фільм про школярів, дуже філософський, глибокий за змістом. Крім цього були представлені екологічні документальні фільми, кінокартини двадцятого століття, сімдесятих, вісімдесятих років, які на наш погляд не втратили своєї актуальності та сучасності для тієї аудиторії з якою ми маємо справу.

— Скільки часу ви працювали над своїм проектом?

— Цілий рік працювали над його створенням, залучали українську, вірменську, білоруську аудиторію, також дуже багато робіт було з Криму, потім ми ці матеріали збирали, публікували й оцінювали. З нами працювало міжнародне журі.

— Чому вирішили представити його на Медіафестивалі в Запорізькому національному університеті?

— Ми вважаємо, що цей проект цікавий сам по собі, в ньому зібрані рецензії сцен на задані фільми « По той бік екрану». Це фільми, які дивилися діти, це пізнавальні кінокартини, важливі з точку зору загальної культури людини. Було цікаво, наскільки наші учні та їх педагоги, медіапедагоги змогли декодувати ці медіатексти, дати дійсно об’єктивні рецензії, оцінки цим кінематографічним творам. В цьому журналі можна почитати про те, як учасники міжнародного конкурсу впорались з таким складним завданням, в результаті якого вийшов такий гідний медіапродукт.

— Яке завдання в цьому процесі виконуєте саме ви, які ваші обов’язки?

— Цього року на конкурс ми представили цілий журнал. У ньому багато творів дітей різного віку, при цьому, це був міжнародний проект, в якому взяли участь учні одразу чотирьох країн. Я є головним редактором цього журналу, всього випущено 59 номерів. І ось цей колективний проект ми вирішили презентувати на Медіафестивалі. 

— Чи плануєте в розвивати цей проект?

— Ми плануємо розвиватися і далі працюємо в цій сфері. Медіаосвітній проект в МНФ стартував у 2008 році. У Запоріжжі ми перші почали займатися медіаосвітою. Взагалі медіаосвіта в Україні активно почала розвиватися у 2011 році. У 2008 році почали реалізовувати цей напрямок і до цього часу працюємо в цій сфері.

Катерина Корольова