Ансамбль грузинського танцю «Імеді» в Запоріжжі: про костюми, традиції та дружбу
А ви знали, що в нашому місті існує ціла низка національно-культурних товариств? Адже в Запоріжжі проживають представники найрізноманітніших національностей — хранителі унікальних культурних традицій. Одним із таких об'єднань є Запорізьке міське грузинське товариство імені Шота Руставелі.
Грузинське товариство було створено у лютому 2007 року. Метою його діяльності є збереження і розвиток грузинських національно-культурних цінностей та захист законних соціальних інтересів членів товариства. Учасники об’єднують зусилля для збереження та розвитку грузинської культури, мови, традицій, історії.
Яскравим прикладом такої творчої співправці є ансамбль народних грузинських танців “Імеді”, тож ми вирішили поспілкуватися з учасницями колективу, Маріам Бігвавою і Тамуною Мамаладзе, та керівником хореографічної студії — Малхазом Чахвашвілі.
Для досягнення результату найважливіше любити танець, а не нагороди
— Що для вас є найважливішим, найголовнішим у танці?
Маріам: Особисто для мене важливо отримувати задоволення від процесу розвитку і від самого танцю. В першу чергу, мене цікавить не результат, а якість танцю.
Тамуна: Для досягнення результату найважливіше любити танець, а не нагороди, і вкладати свою душу, свої традиції в кожен з них.
— Скільки часу ви приділяєте тренуванням?
Маріам: Я займаюсь танцями три рази на тиждень, у вільний час завжди намагаюсь бути присутньою на тренуваннях, бо я дуже люблю цю атмосферу, люблю наш колектив.
«Імеді» (груз. ?????) в перекладі на українську означає «надія».
— А звідки черпаєте ідеї для таких незвичайних костюмів?
Маріам: Головний генератор ідей для костюмів — це наш тренер, Малхаз Чахвашвілі, у нього завжди знаходяться нові цікаві ідеї. Ми робимо наші костюми з використанням елементів грузинського національного костюма.
Найголовніше — це дружба, порозуміння у колективі, щоб діти завжди були раді ходити на тренування
— Часто у творчих колективів є якісь традиції або «ритуали» перед виступами або важливими конкурсами, «на щастя». Чи є у вас такі?
Маріам: Хіба що виспатися, поїсти і не забути костюми! (сміється)
— Які плани на майбутнє?
Малхаз: Планів на майбутнє — багато, найголовніше — це дружба, порозуміння у колективі, щоб діти завжди були раді ходити на тренування.
Матеріал підготувала Мзія ХАРЧІЛАВА