Атмосфера спокою, зваженості та гармонії
Острів Хортиця – візитна картка нашого міста. Неможливо відірвати погляд від безмежних степів, буйних трав. Недарма це козацький край: сила та міць простежується у кожному дубі, у кожній хвилі Дніпра
Куточок дивовижного острова прикрашає санаторій-профілакторій ПАТ «Дніпроспецсталь», розташований на березі річки. Будови зовсім не порушили гармонії природи, а тільки підкреслили її красу.
З першого погляду стає зрозумілим, що санаторій створювали люди, які віддавалися своїй ідеї повністю. Душа – саме з цим словом я асоціюю профілакторій, адже кожна квітка висаджена власноруч, спокій та тиша дозволяють забути про міську метушню та насолодитися співом птахів, посидіти на березі річки або просто почитати, не переймаючись про те, що щось завадить.
«Звільнилися вечори і тому іноді в спекотні дні після роботи ми з Олександром Федоровичем їздили на Хортицю і купалися в Дніпрі. В один з таких днів звернули увагу на зруйнований під час війни запоріжсталівський будинок відпочинку. Виникла ідея будівництва своєї бази»
Георгій Бородулін. «Історія ніколи не буває безіменною».
Все, що створюється руками звичайних людей — завжди шедеври, а санаторій-профілакторій ДСС тільки тому доказ. Григорій Михайлович Бородулін сам обирав місце розташування майбутньої бази відпочинку. Вибір припав на виступаючу в річку скелю, що утворює невелику затоку. У далекі часи Запорізької Січі ця скеля називалася Думною. Звичайні робітники заводу розпочали становлення санаторію після дозволу місцевої влади. Під керівництвом М. А. Тимохіної в профілакторії був створений унікальний квітник. У той час (60-ті — 70-ті роки) з ранньої весни до пізньої осені цвіли троянди 30 сортів, а також безліч різних чагарників з Нікітського ботанічного саду. Доповнювала картину невелика водойма, яку огородили кактусами, для того, щоб у водойму не лазив той, кому не належить. (Джерело: офіційний сайт санаторію ДСС, розділ «Історія виникнення»)
Окрасою території профілакторію займалися не тільки штатні квітникарі. Так наприклад, пенсіонер садівник-любитель Іван Васильович Бессонов висадив цілу фруктову алею. Так у 1958 році відкрив свої двері для гостей перший у місті заводський профілакторій на острові Хортиця.
Спускаючись сходами від верхнього корпусу до річки, вас оточують ялинки, сосни, туї, якими часто мандрують білочки, чекаючи від вас смачних частувань. Вдень можна засмагати на обладнаному пляжі або завітати до гральної кімнати, де розташувалися бібліотека, більярд та тенісний корд. А ввечері, зазвичай, відпочиваючі полюбляють виходити в альтанки, аби помилуватися видом на вечірній Дніпро та відчути свіжість від води.
Санаторій оснащений всім необхідним обладнанням для забезпечення оздоровлення, а поєднання лікування та відпочинку є запорукою покращення не тільки фізичного здоров’я, а й морального. Коли перебуваєш там, де навколо дивовижні краєвиди, здається, що зупиняється час, і ти прагнеш поринути в атмосферу спокою, зваженості та гармонії повністю.
spdss.com.ua
Влітку немає дня, коли б до санаторію не завітали щасливі молодята. Вже стало традицією вішати на альтанки «замки кохання». І це не просто так, адже складно знайти більш романтичне місце в Запоріжжі. Краса пейзажів санаторію привертає увагу фотографів міста у будь-яку пору року.
Фонтани, величні колони, декоративні ліхтарі, скульптури, пейзажні алеї — все це є на території профілакторію, і, здавалось б, чи не забагато? Так просто перетнути межу витонченість-вульгарність. Але працівники санаторію-профілакторію ПАТ «Дніпроспецсталь» до сьогоднішнього дня доказують те, що краса душі знаходить відбиття у справі твого життя.
Анна ЛАЩОНОВА