«Безпечне дитинство»: новий поліцейський проект у Запоріжжі

Співробітники відділу ювенальної превенції ГУНП в Запорізький області та Громадська організація «Пошук зниклих дітей» започаткували спільний проект «Безпечне дитинство». 3 травня у «Дубовому Гаю» для учнів навчальних закладів Запоріжжя відбувся пізнавальний захід в рамках проекту. До цього заходу долучилися ювенальні поліцейські, вибухотехніки, кінологи та представники ГО «Пошук зниклих дітей».

На початку зустрічі з дітьми начальник відділу ювенальної превенції Ольга Зінченко зазначила: «Головна мета нашого заходу – навчити дітей правилам поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Ми хочемо їх націлити на здоровий спосіб життя та долучити до правопорядку».

police

Поліцейські також сказали дітям: «Ми – ваші друзі. В разі чого звертайтесь до нас!» та роздали пам’ятки про те як поводити себе у разі виявлені боєприпасів та куди звертатися. Далі фахівці Вибухотехнічного управління Головного управління Національної поліції розповіли школярам про завдання свого підрозділу, показали за допомогою муляжів як виглядають вибухонебезпечні предмети. Вони акцентували увагу на тому, які наслідки можуть спричинити боєприпаси. Також, вибухотехніки зауважили на правилах поведінки у разі виявлення підозрілих та небезпечних предметів, разом з’ясували алгоритм першочергових дій.

Поліцейські розповіли школярам про основні правила дорожнього руху. Після чого діти поставили запитання та навіть сіли за кермо службового автомобіля.

Особливо школярів та вчителів захопив виступ кинолога та його чотирилапого «напарника» на прізвисько Форс. Дітлахи спостерігали, наскільки професійно та вправно працює службовий собака. Вони також побачили на власні очі, як їх буде захищати пес, якщо на них нападе злочинець. Кожен охочий мав змогу погладити собак та погратися з ними. Їм навіть розповіли чому пес повинен знаходитися зліва. Виявляється тому, що справа знаходитися зброя.

У подальшому проект «Безпечне дитинство» буде проводитись у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку у Запоріжжі.

Матеріал підготували: Маргарита Нікітіна та Юлія Чернявська