Біг як здоровий спосіб життя, або Як бігати правильно

Мода на здоровий спосіб життя поширюється дуже швидкими темпами. Ним може бути і збалансоване харчування, правильний сон, медитація, загартування. Та без рухової активності мати гарний вигляд не вийде

Зважаючи на те, що ми живемо в 21 столітті, постійний природній рух нам заміняють різні транспортні засоби. Активний відпочинок – перегляд фільмів, зависання в комп’ютерах та різних соціальних мережах. Але не треба забувати, що рух зміцнює м’язи, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, і завжди може покращити вам настрій. Щоб в житті було достатньо руху, треба займатися різними видами спорту.

Найбільш доступним і поширеним видом спорту є біг, особливо він рекомендований офісним працівникам та студентам, які проводять багато часу сидячи. Є люди які тренуються для схуднення, але це треба робити правильно. Перед тренуванням не можна їсти 1,5 години, біг треба починати з повільного темпу і поступово його збільшувати. Треба бути дуже обережними, він може призвести до значних погіршень у здоров’ї, наприклад у стиранні суглобів. Тоді краще використовувати спеціальні тренажери.

Тренуватись потрібно регулярно, для початку треба обрати зручний одяг та взуття. Перед тренуванням обов’язково потрібно зробити розминку, щоб розігріти свої м’язи. Бігати краще зранку, щоб надати своєму тілу бадьорості. Обов’язково треба слідкувати за диханням, воно повинне бути правильним та рівномірним. Не можна бігати вночі та в дуже жарку погоду. Тривалість тренування не є важливим фактором, бігати треба по мірі своїх можливостей. Після, треба зробити вправи для розслаблення м’язів. За допомогою цього спорту можна зміцнити м’язи і схуднути. Найважливішим чинником є те, що біг тренує серце і дихальні шляхи, що є важливим для здоров’я.

Розрізняють три різновиди бігу:

  • Біг в аеробному темпі

Людина може швидко і довгий час бігти. За допомогою цього виду можна позбутися зайвих калорій.

  • Найзручнішим різновидом є біг підтюбцем («трусцою»)

Він виконується в повільному темпі. Його можна використовувати для розігріву організму.

  • Інтервальний біг

Це професіональний вид бігу: одну дистанцію ви маєте пробігти в повільному темпі, а іншу — в швидкому. Краще не займатися ним в домашніх умовах, також тут потрібна допомога тренера.

Підсумоючи, можна сказати, що біг є важливою запорукою здорового життя, але займатися ним потрібно з розумом, щоб не зашкодити своєму організмові.  Мотивуйте себе, і ведіть здоровий спосіб життя!

Альона ПОТОЦЬКА