Boxing Day або День подарунків: свято сюрпризів у пакунках
Сьогодні існує безліч свят, де традицією є дарувати подарунки друзям та родині. Тим паче зимою: у найсвятковіший сезон року! А чи знали ви, що одна із зимових дат календаря є окремим святом - Днем подарунків?
Boxing day або Міжнародний день подарунків відзначається 26 грудня в Великобританії, Канаді, Новій Зеландії, Австралії та інших країнах. У нас його називають Днем подарунків, але дослівно англомовна назва свята перекладається як «День коробок»: адже подарунки, як і новорічні, традиційно пакуються в яскраві кольорові коробки, переплетені стрічками. Вершиною такої подарункової коробки є великий бант зі стрічки, ну все як на святкових листівках!
Існує декілька версій започаткування цього свята. Одна з них розповідає класичну новорічну історію, що в ніч з 25 на 26 грудня бородатий Санта-Клаус ховає під ялинку подарунки. Ну, і вранці, щасливі мешканці прокидаються і починають відкривати, розгортати, розклеювати та навіть розривати коробки, де сховано довгоочікувані святкові подарунки.
У Великобританії на другий день Різдва, яке католики й протестанти відзначают 25 грудня, багаті родини запаковували залишки їжі (хоча звучить не надто щедро, правда?) та невигадливі подарункі в коробки та дарували їх хворим та бідним людям. Завдання пакувати ці гостинці давали дітлахам, вони ж потім допомогали ці подарунки роздавати. Говорять, що у давнину, серед представників аристократії було прийнято 26 грудня також обдаровувати подарунками васалів і прислугу, які отримували вихідний в цей день. Багатії видавали всім, хто працював на них у святковий день 25 грудня (продавцям, слугам, прикажчикам) своєрідні різдвяні премії – коробки зі смачною їжею та ласощами. Деякі вважають, що це поклало назву святу.
Інша версія походження свята стверджує, що назву дали коробки, з якими одержувачі подарунків поспішають в магазин щоб обміняти подарунок, який їм не підійшов: у багатьох торгових точках така можливість передбачена.
Але головна причина свята сьогодні — бажання принести радість близким людям. Не обов’язково, щоб подарований вами подарунок був дорогим. Головне, щоб він був подарований від чистого серця.
Катерина ТИМЧЕНКО, Олександра ЛОЗОВ’ЮК