Чи використовують запоріжці знання законів України у повсякденні ? (ОПИТУВАННЯ)
Як відомо знають, в Україні головним законодавчим актом є Конституція, яка була прийнята в 28 червня 1996 році.
А чи знають закон наші громадяни? Ми провели опитування серед різних вікових категорій жителів Запоріжжя і дізналися, чи доводилося їм у повсякденному житті використовувати свої знання із законодавства України.
Декілька разів я дійсно використовувала знання законів України. Був випадок, коли мене з батьком зупинили представники ДАІ, і ми змогли відчепитися від них тільки завдяки конкретним законам. Взагалі, потреба в юридичних знаннях виникає все частіше — щоб не бути обдуреним.
Євгенія Погурська, 18 років, студентка
Останнім часом досить часто доводилося детально читати закони та користуватися ними. Наприклад, в пенсійному фонді, коли справа стосувалася виплат пенсії та оформлення опіки.
Катерина Манжула, 29 років, продавець-консультант
Я ніколи не переживав із цього приводу, оскільки у мене є свій сімейний адвокат, і у будь-якій незрозумілій ситуації я звертаюся за порадою до нього. Взагалі, як на мене, знання прав доречніше, ніж знання законів.
Савелій Шевченко, 22 роки, студент
Я переселенка, і при оформленні соціальних виплат довелося погортати закони, щоб не обдурили. А так, в цілому, законів ніколи поглиблено не знала, і живеться добре.
Світлана Анікеєнко 61 рік, пенсіонерка
Я не стикався з випадками, коли треба було орудувати знанням законів України, але вважаю, що громадянин повинен знати закони своєї країни і вміти застосовувати їх у різних ситуаціях.
Микита Гапонов 18 років, студент
«Незнання закону не звільняє від відповідальності» — це положення, закріплене в Конституції України, декларує , що кожен громадянин України має знати свої права і обов’язки, а всі нормативно-правові акти, що визначають їх, мають бути доведені до відома населення. Тож, не зволікайте, і якщо до сьогодні не надто турбувалися про свою юридичну ерудованість — саме час засвоїти ази законодавства України. 🙂
Дар’я ПЛОТНИКОВА