Чому українцям важливо розмовляти рідною українською мовою

Українська мова одна з наймилозвучніх мов світу. Насамперед важливо знати що українці- співуча нація, яка створила дуже велику кількість народних пісень у світі, нараховується понад 200 тисяч українських народних пісень. Варто наголосити що жодна нація за всю свою історію не має такої кількості пісень, який створив український народ.

Кожен народ повинен розмовляти державною мовою своєї країни так і має бути. Мова забезпечує міжпоколінний зв’язок і спадкоємність культурно-історичної спадщини українського народу. Навіть якщо ваші батьки були російськомовними, швидше за все, їхні батьки були україномовними, як і попередні покоління вашої родини. Мова- це серце нації, французи розмовляють французькою мовою, американці- англійською, так чому ж українці розмовляють російською, звісно, це справа кожного і в Україні не заборонено розмовляти іншими мовами, але кожен українець має памʼятати свою батьківщину, свої традиції та не забувати розмовляти рідною мовою, не мовою окупантів, а мовою своєї країни яка кожного дня бореться за незалежність і показує усьому світу що вона не зламна та сильна.

Українська мова має свій шарм, але більшість людей мають змогу розмовляти російською, але лише одиниці- вишуканою українською. Можна виділити декілька основних на вагомих причин розмовляти державною мовою, нижче ми навели декілька прикладів:

  1. Розмовляти рідною мовою це стильно та престижно, в данний час це дуже цінно для країни.
  2. Володіння українською мовою може сприяти розвитку економіки країни. Чим більше україномовних громадян, тим більша потреба іноземних компаній адаптувати свої продукти до української мови.
  3. Захист інформаційного простору що дуже важливо в період російського вторгнення, спілкування виключно українською мовою допоможе захиститися від проникнення російської пропаганди.
  4. Безпека на полі бою. У небезпечних для життя ситуаціях можна розрізнити «союзників» і «агресорів». Наприклад, у війні на сході України обидві сторони використовують російську мову.
  5. Повага інших народів.

Отже, ми бачимо що є багато причин розмовляти українською мовою і вони досить вагомі, використовуючи рідну мову ми робимо нашу країну тільки краще. Адже не дарма казав український політичний діяч Іван Огієнко:

Мова – то серце народу: гине мова – гине народ. Іван Огієнко

Ніколи не пізно навчитися володіти українською мовою, головне мати бажання. Ми — українці, тому маємо поважати свою культуру та свою мову і розмовляти виключно рідною мовою.

Хоменко Дарʼя