Чвертьфінал кубку України, або хто в Запоріжжі підтримує «Зорю»?

Луганська «Зоря» програла «домашній» матч чвертьфіналу кубку України столичному «Динамо».

«На Дерибасівській гарна погода, або в Запоріжжі знову йдуть дощі», напевно, саме так можна охарактеризувати перший етап чвертьфіналу кубку України, матчі якого, традиційно для кубкових протистоянь, пройшли серед робочого тижня. Звичайно, найбільше розмов точилося навколо протистояння між парою «Чорноморець» - «Дніпро», бо ж, дійсно, напередодні гри в Одесі була напрочуд гарна футбольна атмосфера та сприятливий клімат. Які подробиці знало Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, та чому саме ця структура зініціювала перенесення  кубкового поєдинку – досі залишається таємницею…

На відміну від того, в Запоріжжі, яке вже останні півроку є домівкою для луганського клубу, увесь день панувала природна аномалія, яку важко було асоціювати з початком весни: мокрий сніг, дощ, пориви вітру та нульова температура – все це перетворило покриття «Славутич-арени» на щось далеке від футболу, та не зважаючи ні на що, матч, все-таки, футбол 1відбувся. Кількість глядачів на трибуні не досягла навіть позначки в одну тисячу, і це, на секундочку, в матчі проти дійсного лідера Чемпіонату. Можливо, несприятливі погодні умови злякали запорожців, а, можливо, й дійсно немає наснаги вимушено підтримувати «Зорю»…? Напевно, підопічні Юрія Вернидуба не зовсім переймалися цим питанням, бо ж змагалися вони на власному-чужому полі вельми гідно, навіть, на фоні найтитулованішого українського клубу.

З перших хвилин, луганці вибудували свою гру з орієнтиром на контратаки, намагалися грати від захисту, та повністю віддали територіальну перевагу киянам. Декілька помилок в обороні не змусили на себе чекати, і вже на дванадцятій хвилині Полтавцев фолить у карному майданчику на Буяльскьому. Як ми знаємо, досвідчений Олег Гусєв такі моменти не пробачає – пенальті реалізовано. Подібною помилкою латералів (захисників)  «Зорі» вже за п’ятнадцять хвилин скористався Кравець, коли після чудової комбінації розстрілював пусті володіння Полтавцева, як результат – «Динамо» виходить на перерву з гандикапом у два м’ячі.

Вже у другому таймі, номінальні господарі поля, все ж таки, досягають своєї мети: зв’язці Будківський-Тотовицький-Каменюка на контратаці вдалося «розмочити» ворота Олександра Рибки. Після п’ятдесятої хвилини занадто помітною стала стомленість гравців обох команд важким полем та погодою. Практично увесь другий тайм перетворився на протистояння команд у аспекті фізичної підготовки. Як виявилось – позиційна та силова боротьба на всіх ділянках поля, відносна відсутність небезпечних моментів, та перевірка головними тренерами власних команд на гру у таких жорстоких умовах. Матч-відповідь кияни розпочнуть з перевагою у один м’яч.

По завершенню поєдинку захисник луганської «Зорі» Максим Білий розповість, що цей матч, краще було б провести у Києві, ніж уфутбол 2 «домашньому» Запоріжжі, бо ж гру на «Олімпійському» стовідсотково відвідає більше ніж тисяча вболівальників. Хоча, треба також зазначити, що латераль луганчан подякував навіть цій тисячі, підтвердивши, що погода була дійсно не футбольна.

Тож спробуємо розібратися чим зумовлена низька явка вболівальників на матчі луганської «Зорі» у Запоріжжі. Напевно, говорити про те, що місцева публіка не відвідує ігри луганчан принципово, чи з якихось власних переконань, було б не зовсім доречно. Проведемо паралель хоча б із рідним для запоріжців «Металургом», чи багато людей його відвідують, у матчі, скажімо, з «Ворсклою», чи тим же «Чорноморцем»? Певно що більше ніж «Зорю», але чи помітна ця різниця – зовсім інше питання…

На жаль, українська культура вболівальників більш-менш має своє місце лише у Львові, Києві, Дніпропетровську, Одесі та Харкові (не слід забувати також про Донецьк, який, сподіваємось, найближчим часом буде тішити місцеву публіку домашніми іграми «Шахтаря»). Що стосується більш провінційних футбольних міст України, одним з яких безперечно є Запоріжжя, то тут говорити про відданість рідному клубу на кожному матчі можна лише у окремих, майже одиничних, випадках. Подібна публіка звикла ходити на матчі лише з «грандами», та й судячи з вищезазначеної гри «Зоря» — «Динамо», навіть і цей привілей ми поступово втрачаємо. Звісно що складна політична ситуація в державі не зовсім спонукає до візитів футбольних стадіонів, але український чемпіонат і без того не вирізнявся своєю відвідуваністю, тож про проблему підтримки луганського клубу в Запоріжжі можна говорити лише в контексті політичної заангажованості та інших навколофутбольних речей…

І наостанок послухаємо думки запоріжців щодо появи у місті іще одного футбольного клубу:


 

 Фото: Андрій Лукацький

Костянтин Ценцура