Де грають українські легіонери-збірники

Вже більше року український футбол може похвалитися великою кількістю гравців, що виступають за межами Батьківщини. Можна виділити дві причини цього явища: занепад національного чемпіонату, що призвело до втрати декількох професійних клубів

depo.ua

Через це гравці вимушені шукати варіанти заробітку на хліб поза межами України. Найчастіше переходи оформлювалися у країни ближнього зарубіжжя, як от Росія, Польща, Молдова, Угорщина, Туреччина. Непоодинокі випадки, коли наші «заробітчани» шукали роботу і в інших місцях. Де тільки не ступала нога українця — Хорватія, Болгарія, Португалія, Італія, Австрія, Греція і навіть Азербайджан . Друга причина – попит на гравців, що чудово проявляли себе у збірній або на полях Ліги Європи та Ліги Чемпіонів. До географічної мапи легіонерів українського футболу додалось ще декілька країн – Іспанія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія. Саме там виступають збірники національної команди.

В останньому матчі збірної України з футболу в заявці на матч проти Хорватії було шість легіонерів, а саме: Євген Коноплянка і Артем Кравець, які вийшли з стартових хвилин, Денис Бойко, Олександр Зінченко, Євген Селезньов і Євген Шахов, які залишились у запасі; і ще троє, які в заявку 23-х не потрапили: Руслан Малиновський, Роман Зозуля і Артем Федецький. Саме ці гравці, найвірогідніше, поїдуть і на наступний матч кваліфікації до Чемпіонату світу 2018, що відбудеться 11 червня проти Фінляндії. Тож ми вирішили дізнатись, як справи з регулярною практикою у наших легіонерів у 2017 році.

Денис Бойко – воротар, грає в оренді за іспанську «Малагу», належить турецькому «Бешикташу». Грає — це ще гучно сказано! На жаль, за 14 матчів Денис не провів жодної хвилини у складі «анчоусів», знаходячись у резерві Карлоса Камені. Взагалі у Бойка є три зіграні матчі в чемпіонаті Іспанії, але він їх провів ще в кінці минулого року, коли тренером був Хуанде Рамос, з яким вони разом у складі «Дніпра» дістались фіналу Ліги Європи у 2015 році.

Артем Федецький – захисник, грає за німецький «Дармштадт». В кінці минулого сезону, отримавши статус вільного агента, залишив «Дніпро» і підписав річний контракт з німецькою командою. Артем зіграв 8 із 11 матчів, 6 із яких починав у стартовому складі, корисними діями не відзначався. Хоч і загалом німецька преса повідомляє про хороший рівень захисту Федецького, команді це не допомагає. Шість поразок із Артемом у складі і «Дармштадт» йде останнім у таблиці, відстаючи від передостанньої команди на 10 очок.

Олександр Зінченко – півзахисник, грає в оренді у голландському «ПСВ», належить англійському «Манчестер Сіті». У 2017 Зінченко лише три матчі, за які він набігав всього 36 хвилин. Востаннє Олександр виходив на поле 4 березня, відігравши 10 хвилин у матчі, в якому «ПСВ» вигравав 4-0. Після цього, він зіграв два матчі за молодіжку голландського клубу і повернувся у заявки на матчі основної команди, але на поле ще не виходив.

Руслан Малиновський – півзахисник, грає в оренді за бельгійський «Генк», належить «Шахтарю». Для Руслана 2017 футбольний рік є дуже вдалим. Він стабільний гравець основи, зіграв 15 із 15 матчів, забив 4 голи і віддав 4 результативні передачі. За збірну не зіграв через високу температуру. Той рівень футболу, який демонструє Малиновський, майже без сумніву, дозволить йому зіграти проти Фінляндії. Чемпіонат Бельгії скоро завершиться, але «Генк» є учасником Ліги Європи, тож головне щоб цей проміжок часу обійшовся без травм для Руслана.

Євген Шахов – півзахисник, гравець грецького «ПАОКу». Залишивши «Дніпро» як вільний агент, перебрався в місто Салоніки. У 2017 команда зіграла 20 матчів, в яких Євген брав участь у 16, виходячи у стартовому складі в усіх поєдинках, крім одного. За цей період встиг відзначитися двома забитими м’ячами. Грецькі ЗМІ повідомляють про посередню гру в захисті Євгена, але відзначають його як вмілого конструктора атак. Серед українських легіонерів саме Шахов відіграв найбільшу кількість матчів.

Євген Коноплянка – півзахисник, грає в оренді за німецький «Шальке», належить іспанському «Атлетіко». 10 матчів зіграла німецька команда у новому році, в жодному з них Коноплянка не грав зі старту, але сім разів виходив з лави запасних. В його пасиві 100 проведених хвилин і забитий м’яч у кубку Німеччини.

Артем Кравець – нападник, в оренді в іспанській «Гранаді», належить «Динамо». У 2017 році провів 10 матчів, відзначився лише одним голом. Місяць пропустив через травму, відновився ближче до матчу збірної проти хорватів. Після міжнародної паузи за клуб виходив виключно у старті, але не догравав матчі до фінального свистка.

Євген Селезньов – нападник, гравець турецького «Карабюкспору». Після новорічних свят залишив «Шахтар» і поїхав за практикою до Туреччини. З першого матчу є стабільним гравцем основи, забив 4 голи і віддав 2 гольові передачі, провівши усі 10 матчів за нову команду.

Роман Зозуля – нападник, грає за іспанський «Бетіс». Встиг взяти участь лише в двох матчах, відіграв 61 хвилину, після чого його віддали в оренду в «Райо Вальєкано». Через фанатів, які звинувачують гравця у фашизмі, клуби розірвали орендну угоду. Але за «Бетіс» в цьому сезоні Роман вже не зіграє, оскільки «Райо» була його третя команда за рік, і може лише тренуватися. Однак ФІФА дозволили Зозулі вести переговори із командами, у яких у 2017 році лише розпочнеться новий футбольний сезон, а це такі країни, як США, Білорусь, Бразилія, Швеція, Норвегія.