Декан факультету журналістики зустрівся зі студентами-випускниками Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ
Наприкінці лютого в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ відбувся профорієнтаційний захід щодо умов продовження навчання на факультеті журналістики. Серед його учасників й учасниць були декан факультету Віктор Костюк, начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, директорка ЕПФК Олена Грибанова, заступниця директорки Олександра Данілкіна, завідувачка відділення Анастасія Стеценко та голова ЦК, куратор випускної групи Олександр Микитів.
На зустріч запросили 3-4 курс спеціальності «Журналістика», ОПП «Видавнича справа та редагування»: їм невдовзі доведеться робити вибір, де продовжувати своє академічне зростання.
«Цей рік був важким для країни, але визначним для факультету – саме 2022-й став рекордним за кількістю вступників на журфак, – розпочав свою промову Віктор Костюк. – І не дивно, адже факультет журналістики ЗНУ посідає 3 місце в топі ЗВО України за якістю бакалаврської програми за спеціальністю “Журналістика”».
Освітній рівень бакалавра на факультеті можна здобути за 4 освітніми програмами, кожна з яких надає безліч карʼєрних перспектив:
— «Журналістика»;
— «Реклама та звʼязки з громадськістю»;
— «Редакторсько-видавнича діяльність та медіамоделювання»;
— «Інформаційно-комунікаційна справа».
Студенти та студентки, яких запросили на зустріч із Віктором Костюком, ось-ось здобудуть рівень молодшого спеціаліста/ки за ОПП «Видавнича справа та редагування», на базі якого вони мають можливість продовжити навчання на факультеті журналістики. Так, бюджетна форма доступна під час вступу на 1 курс (за скороченою програмою) на освітню програму «Редакторсько-видавнича діяльність та медіамоделювання». Вступ на 3 курс вже передбачає контракту форму. «Ви повинні знати і пам’ятати, що перші два курси університету – це основи вашої майбутньої спеціалізації, яку вивчатимете на старших курсах. І особливо важлива ця база під час зміни освітньої програми. Проте, якщо ви все-таки вирішите вступати одразу на 3 курс, ми радо проконсультуємо вас із будь-яких теоретичних питань», – зазначив Віктор Володимирович.
Викладацький склад факультету нараховує 25 кваліфікованих викладачів/ок, із яких – 22 кандидати/ки і 3 доктори/ки наук. І усі вони у своїй роботі керуються сучасними методиками, якість яких перевірили представники/ці міжнародного проєкту DESTIN. Тоді іноземні фахівці/ині в галузі освіти завітали до ЗНУ, аби спільними зусиллями змінити підходи до викладання, оновити навчальні плани і впровадити студентоцентроване навчання. Практичний досвід також дуже важливий у становленні молодого фахівця/чині. Саме тому студенти/ки за 4 роки навчання мають аж 7 практик, місця для проходження яких готові надати 35 підприємств-партнерів факультету.
«Шановне панство, запрошуємо до нас на навчання. Кроки до вступу досить прості. Для того, щоб потрапити на спеціальність 061 «Журналістика», вам потрібні лише НМТ (Національний мультипредметний тест) і мотиваційний лист. Такі ж умови і для вступу на держбюджетну форму навчання за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». А ось контрактна форма цієї спеціальності вимагатиме від вступника лише мотиваційний лист», – особливо наголосили під час заходу.
Наприкінці заходу студенти та студентки мали змогу поставити Віктору Костюку свої запитання щодо навчання на факультеті. Так, наприклад, цікавилися можливістю оформлення індивідуальних графіків. «Багато хто поєднує навчання і роботу, аби досягти успіхів у професії, що ми максимально схвалюємо. До того ж, через воєнний стан чимало студентів і студенток виїхало до інших міст або за кордон. А для нас ваше життя та безпека – найголовніше. Тому оформлення індивідуальних графіків для нас не становить проблеми», – пояснив Віктор Костюк.
Студентка-випускниця спеціальності «Журналістика» групи К61-19 Олександра Павлова поділилася враженнями про зустріч: «Віктор Володимирович Костюк дуже детально розповів все про факультет журналістики й ознайомив із кожною освітньою програмою. Він показав змістовні презентації, чітко і зрозуміло відповів на поставлені запитання. Тепер ми більше ознайомлені з факультетом, за що йому дуже вдячна. Також він розповів, ким ми можемо бути в майбутньому, якщо оберемо на ту чи ту освітню програму. Завдяки такій яскравій презентації декана, захотілося вступити на факультет журналістики».
У студентів і студенток було ще багато запитань, на які вони отримали змістовні відповіді «з перших вуст». Та сподіваємося, що інформація, яку вони дізналися із цієї зустрічі, допоможе випускникам і випускницям зробити вибір, і вже дуже скоро ми побачимо їх студентами/ками факультету журналістики Запорізького найкращого.
Софія Кравчук