День яблука в Англії: свято розмаїття дарів природи

День яблука - це веселе святкування і демонстрація різноманіття і багатства природи, а також - нагадування того, що ми самі здатні впливати на зміни, що відбуваються навколо

pixabay.com

21 жовтня в Англії проводиться День яблука, або, як називають його самі британці — Apple Day. Захід було започатковано в 1990 році благодійною організацією Common Ground. Відтоді це свято стало традиційним в англійців.

«Насіння, приховане в серці яблука, — це невидимий сад».

~ Валлійське прислів’я

Це унікальний у своєму роді день — урочиста посвята яблукам та фруктовим садам. Символ яблука обрано невипадково: на думку організаторів, цей фрукт — найважливіший в житті людини, символ фізичного, культурного і генетичного розмаїття.

Цього дня можна побачити і поласувати сотнями різних сортів яблук. Цікаво, що в День яблук можна знайти на святкових прилавках такий незвичайний сорт, який ви не знайдете на прилавках магазинів у звичайний день.

«Той факт, що тонка гілка дерева може породити соковоті груші, яблука та персики, залишається надзвичайним подвигом».

~ Д. Санволф

Зазвичай Яблуневого дня влаштовують різноманітні конкурси та змагання. Наприклад, стрільбу з лука по яблуках можна вважати традиційною забавою серед англійців.

Або конкурс «Найдовша шкірка», в якій учасник має очистити яблуко таким чином, щоб шкірка вийшла максамально довгою. До речі, найдовша яблучна шкірка занесена в Книгу рекордів Гіннеса. Рекорд встановила американка Kathy Walfer, яка чистила яблуко протягом 11 годин 30 хвилин і отримала шкірку завдовжки 52 метри 51 сантиметр. Рекорд встановлений в Нью-Йорку 16 жовтня 1976 року.

Безумовно всі заходи в цей день супроводжуються різноманітними яблуневими стравами. На ярмарках і фестивалях можна поласувати великою кількістю смаколиків: яблучними пирогами, печеними яблуками, варенням, пастилою, сидром…

«Дерева нахилятимуться навколо вас, і ви зможете поглянути на зелене небо, усипане сузір’ями з яблук».

~ М. Тройлі

Американці також святкують День яблука, але взимку, 20 лютого. Люди часто плутають його з британським, проте святкування помітно відрізняється одне від одного.

День яблука — це ще одне «зізнання у коханні» різноманіттю біосфери, символ багатства природи та духовної єдності з навколишнім світом. А також знак того, що ми самі здатні впливати на зміни, що відбуваються навколо нас.

Алла ЯРЕМЕНКО