День охорони довкілля — офіційна дата чи нагадування кожному?

5 червня відзначається Всесвітній день навколишнього  середовища або Всесвітній день охорони довкілля

depositphotos.com

Цей день був заснований Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року, щороку в його контексті проводяться тематичні заходи: прибирання території, створення плакатів та інформаційних брошур на підтримку збереження та охорони довкілля, велопробіги, так звані зелені концерти,тощо.

Для нас із вами — це привід звернути увагу на глобальні проблеми стану природи в Україні й світі, яких сьогодні чимало. Однією із найголовніших є забруднення атмосфери. Насамперед головними забруднювачами є транспорт і промислові підприємства. Викиди містять багато шкідливих речовин і можуть провокувати погане самопочуття і тяжкі хронічні захворювання: тверді частинки речовини осідають навколо, найменші з них спроможні проникати в легені.

images.unian.net

Викиди в атмосферу шкідливих речовин, забруднення річок промисловими відходами — все це призводить до тяжких наслідків. Безсумнівно неякісна забруднена вода негативно впливає на самопочуття, адже організм людини складається  з води, тому це відграє важливу роль. Більшість населення споживає воду з поверхневих джерел, якість якої з кожним роком погіршується.

Океани і моря засмічуються, і це є катастрофою для рослинного та тваринного світу.

photo-day.ru

inapcache.boston.com

Тому наше з вами піклування про кожну водойму, від струмка до океану, є рятівним для всієї біосфери планети.

Фото: karpaty.life

Фото: karpaty.life

Ще одна катастрофічна проблема — побутові відходи, які нагромаджуються у вигляді сміттєзвалищ,  відвалів. Не можна оминути й проблемний стан лісів: знищення лісових масивів триває здавна. Збереження дерев та рослинності в цілому є першочерговим завданням всього людства.

Охорона флори та фауни Землі є питанням №1 для всієї світової спільноти. Для її збереження в 1948 році   при ООН було створено комісію з охорони зникаючих видів рослин та тварин, згодом була затверджена Міжнародна Червона книга, куди занесені всі зникаючі види рослин та  тварин. Природоохоронні діячі з різних куточків планети, як на міжнародному, так і на локальному рівнях, постійно ініціюють різноманітні заходи по зберженню довкілля. Серед них — і українські організації.

Екоклуб «Зелена Хвиля», створений як студентська організація випускниками кафедри екології Києво-Могилянської академії в 2006 році. «Зелена Хвиля» закликає до екологічної відповідальності бізнесу, врахування екологічного критерію при розробці економічної політики, активної участі в міжнародному русі із захисту довкілля, активізації наукових досліджень і навіть — екологічного мистецтва!

Харківська організація «Зелений фронт», cтворена в 2010 році активістами, які захищали парк Горького від вирубки заради будівництва комплексів та автомобільної дороги. А за ініціативою Київського еколого-культурного центру в 2004 році почала діяти заборона весняного полювання в Україні, в 2008 р. — заборона на вилов дельфінів, а в 2011 р. — заборона на використання капканів.

Національний екологічний центр Україниодна із перших екологічних публічних неприбуткових організацій, створена в 1991 році, відстоює позицію, що кошти платників податків не повинні використовуватися на будівництво об’єктів зі значним негативним впливом на населення та навколишнє середовище.

Організація «Зелений світ», створена в 1988 році як реакція на жахливе середовище в Україні після Чорнобильської катастрофи, пікулується про «збереження природної та історико-культурної спадщини, як необхідних умов гармонійного життя людини, а також захист екологічних прав». 

Звучить натхненно та оптимістично, правда? Так чому б і кожному з нас не прагнути гармонійного життя через збереження природи та здорової біосфері планети, адже це — єдиний шлях до гармонії?

Автор: Катерина КОРОЛЬОВА

Читайте також: Міжнародний день лісів-2018 та стан лісових екосистем в Україні