Дивовижні місця України: топ-5 місць, які варто відвідати

Наближається літо, і прийшов час подорожувати. Більшість хоче поїхати за кордон відпочити, побачити яскраві місця. Але в Україні також є багато визначних місць, де потрібно побувати. Я пропоную вам добірку, куди ви можете поїхати та насолодитися красою країни

  1. Клевань. Тунель кохання. Клевань – одне з найромантичніших місць в Україні. Невелике селище Клевань бере початок своєї історії ще у 12 столітті під назвою Коливань і знаходиться на березі річки Стубли. Сьогодні в Клевань з’їжджаються туристи з усієї України. Це маленьке селище багате на неймовірні місця, які хочеться відвідувати неодноразово. Древній замок і природній, сплетений із дерев, тунель є окрасою цієї місцевості. Однак, найбільшою перлиною Рівненщини та України є фантастичний «живий» коридор над залізничними коліями, яким так прагнуть пройтися закохані.
  1. Львівський оперний театр ім. С. Крушельницької – справжній витвір мистецтва стилю неоренесансу, що став окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи. Його архітектурний ансамбль вимагав особливого розташування, тому театр було споруджено на головному проспекті Львова, не дивлячись на те, що тут протікала ріка Полтва. Річку було взято у колектор, а під фундамент вперше у Європі були використані бетонні блоки. Перший камінь у фундамент Оперного театру було закладено у 1897 році. Проектом театру займався, видатний на той час, архітектор у Європі – Зігмунт Горголєвскі.
  1. Найцікавіше місце Ужгорода — Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Або, як кажуть по-модньому, скансен. Тобто, зібрання старовинних дерев’яних хатинок, млинів, вуликів та іншої романтичної української старовини. Це один з перших на Україні музеїв під відкритим небом. Цей скансен почав створюватися в 1965 році, для відвідувачів відкритий у червні 1970 року, займає площу 4 га, розташований поблизу території Ужгородського замку. У музеї представлені зразки житла і садиб закарпатців низовинних районів (русинів-долинян, румунів та угорців), а також — горян (бойків і гуцулів). У музеї просто неба розміщені 7 садиб, 6 житлових будівель, церква, дзвіниця, школа, кузня, млин, корчма. У музеї зберігається понад 14 тисяч експонатів.
  1. «Долина нарцисів» вражає своїх туристів найдивовижнішою атракцією — квітуванням нарцисів. Нарциси цвітуть тільки впродовж двох травневих тижнів, саме в цей час можна насолодитись спогляданням їхньої краси. Назва “Долина нарцисів” закріпилась за болотистою місциною в околицях Хуста, наприкінці 70-х років ХХ століття. Ми могли б ніколи не побачити «Долини нарцисів», якби не відомий ужгородський ботанік — професор Василь Комендар, завдяки якому долину було збережено до наших часів. Саме він не допустив розширення орних земель на цю територію. «Долину нарцисів» внесено до переліку 7 природних чудес України. Десятки і десятки тисяч туристів щорічно приїжджають помилуватися небаченою природною дивовижею.
  1. Добре відпочити у Києві серед гарної природи та з цікавими розвагами можна у київському парку «Перемога», який знаходиться у Дніпровському районі столиці. Для відвідувачів найцікавішими у цьому парку є атракціони, які ваблять і дорослих, і дітей. З оглядового колеса у парку «Перемога», а це близько 30 метрів, видно чудові панорами Києва. У парку постійно проводяться цікаві заходи та свята. Також парк прикрашають фонтани, лавки для відпочинку та охайні тротуарчики, якими можна прогулятися та помилуватися красою цього району столиці. На містках на озері можна поспостерігати за дикими качками.

Каріне Арутюнян