До дня народження Ліни Костенко у Запоріжжі пройшов творчий вечір

19 березня 2016 року українській письменниці Ліні Костенко виповнилося 86 років. З цього приводу запорізькі шанувальники її творчості зібралися на літературному вечорі, який організував ВГО «Сокіл»

Захід розпочався з розгляду найцікавіших фактів із біографії Ліни Василівни. Особливу увагу організатори приділили  громадській діяльності письменниці, адже саме Ліна Костенко започаткувала рух опору української інтелегенції проти радянської влади в 60-ті роки. Мова йшла і про особистісні якості письменниці як сильної жінки, що завжди має свою точку зору і не боїться її висловлювати. Кожен охочий мав змогу продекламувати улюблені вірші Ліні Костенко та розказати про своє знайомство з творчістю поетеси.  

Фото: vk.com/sokil_zaporizhzhya

Другий блок зустрічі був присвячений літературному аналізу роману «Записки українського самашедшего». Ведучі продемонстрували відео з презентації книги, де Ліна Василівна розповіла про причини створення роману та основну ідею, яку вона намагалася донести до читача. «Я описувала божевілля того часу, потрібно було записати кожен день переходу людства у нове століття», — розказала письменниця у запису.

Фото: vk.com/sokil_zaporizhzhya

Після перегляду відео всі присутні долучилися до дискусії з приводу сюжету роману, характеру головного героя, головних мотивів написання твору. Учасники заходу провели паралелі із сучасним станом речей в українському суспільстві. Літературна зустріч завершилася показом відеороликів, у яких відомі українські актори (Володимир Горянський, Остап Ступка, Ольга Сумська) читають вірші Ліни Костенко.

Підготувала Даша Дорошенко