Фестиваль ремесел у Тоскані: італійські традиції та південні краєвиди

В Італії дуже полюбляють та цінують вироби, зроблені своїми руками, тому щорічно тут організовують осінній Фестиваль ремесел

Фото: kstrip.ru

Свято щороку відбувається на півдні Тоскани, в середньовічному містечку Монтепульчано. Містечко відоме своєю пастою, вином, архітектурою і, звісно, ремеслами. Свято розпочинається в останню п`ятницю вересня і триває протягом тижня.  Основні заходи проводять на центральній площі міста Пьяцца Гранда.

А ідея проведення цього фестивалю зовсім молода. Вперше цей захід підготувала місцева організація професіональних ремісників в 2007 році. А місцева влада затвердила його —  мовляв, так, це свято — важлива для регіону подія.

ukraina-italia.at.ua

Поки що цей молодий фестиваль не відрізняється широким розмахом  і не може похвалитися великою кількістю учасників.  Проте, щороку на нього реєструється багато майстрів: ковалі, гончарі, ювеліри, різьбярі по дереву, мереживниці. Умільці презентують відвідувачам виставки-ярмарки ексклюзивні оригінальні експозиції з величезним асортиментом на будь-який смак.

quote_pinkВелич будь-якого ремесла, можливо, в першу чергу в тому, що воно об’єднує людей: адже немає в світі більш дорогоцінних уз, ніж ті, що єднають людину з людиною.

Антуан де Сент-Екзюпері

Тоскана здавна славитьcя ремісницькими традиціями. Всьому світові полюбилося італійське прикладне мистецтво: авторська кераміка, тосканська вишивка, скляні вироби з гравіруванням, ексклюзивні ювелірні прикраси, вироби з кованого заліза, вручну зв’язані пледи, колоритні предмети інтер’єру…

ukraina-italia.at.ua

Гості фестивалю кажуть: зручно приїхати в одне місто і придбати на пам’ять справжні традиційні вироби з різних містечок Тоскани. Та й просто приїхати сюди — вже справжнє свято! Унікальні колоритні краєвиди, сповнені сонця й зелені, не сплутаєш ані з якими іншими. В такій атмосфері фестиваль ремесел набуває ще більшої «насиченості», південного настрою та стародавніх мотивів.

obozrevatel.com

quote_pink

Музей під відкритим небом, живописне полотно, рай на землі — все це про неї, про Тоскану. Хвилясті пагорби, гірські ланцюги, чаші долин, наповнені туманом, кипариси й сосни, море, середньовічні замки… Пронизлива, захоплююча дух краса

Френсіс Мейес

Для гостей організовують майстер-класи, під час яких можна частоково опанувати яке-небудь ремесло і виготовити власноруч сувенір на пам’ять. Тож, ви можете спробувати себе в ролі художника, швеця, гончара або коваля, і, хтозна, може ви відчуєте в собі хист до цього? Адже майстер-класи — це гарно можливість «одноразового» заняття з того чи іншого виду творчості, щоб випробовути себе — моє це чи ні?

theoutlook.com.ua

Щороку фестиваль підбирає собі різні девізи: відповідно до них вибудовується програма свята і головна тема робіт виставки. Отже, подивитися на професіоналізм італійських майстрів, придбати унікальний виріб, взяти участь у майстер-класі й прогулятися вуличками середньовічного італійського містечка — чи не гарний привід завітати в один із вересневих днів до Тоскани?

Катерина КОРОЛЬОВА