Галактика не врятує себе сама: рецензія на фільм «Вартові Галактики 2»

У 2014 році світ вперше побачив «Вартових Галактики» на великих екранах. Фільм здивував публіку - це було щось зовсім нове, свіже, несхоже на попередні фільми від Marvel. Глядач побачив інший бік фантастичного світу коміксів, незвичний гумор та отримав шикарний плей-лист. Нещодавно відбулася прем’єра сіквелу історії про космічних героїв. Чи вдалося авторам показати гідний рівень цього разу?

ВІЗУАЛЬНА ЧАСТИНА

Фільм закохує в себе з першої секунди. Масштабні простори космосу, космічні битви, мікро та макро плани деталей – все це виглядає неймовірно завдяки широкій палітрі кольорів та якісному виконанні. Тому, якщо ви досі не бачили сенсу витрачати гроші на картини з 3D, то «Вартові Галактики» змінить вашу думку.

ПЕРЕБІГ ПОДІЙ

Сюжетну лінію Пітера Квіла автори зробили основною. В історії з’являється його батько та розкривається таємниця походження Зоряного Лицаря. А як там справи в інших персонажів? Реактивний Єнот підтримує образ «крутого перця»,  Громила Дракс досі не розуміє сарказму. До персонажів приєднується інопланетянка з емпатичними здібностями Мантіс. Безумовно, Він Дізель відіграв свою роль ще краще, ніж у першій частині. Маленький Ґрут цього разу промовляє «Я є Ґрут» тонесеньким голосом. Персонаж приковує погляд своєю милотою. Проте маленьке деревце не таке невинне, яким здається. Він запросто відтяпає ворогу будь-яку частину тіла, якщо захоче.

З самого початку історії «Вартових» фани гадають: коли Квіл та Гамора будуть разом? На жаль, глядач не побачить нічого, окрім декількох обіймів. Гамора більш зайнята ворогуваннями із сестрою Небулою, у Квіла теж свої справи. Як справедливо зазначив сам Зоряний Лицар, їх стосунки з Гаморою «схожі на серіальні, де мовчать про почуття, щоб рейтенги не впали».

ЖАРТИ

Останнім часом у коміксових фільмах популярна тенденція виправдовуватися. Часто це прослідковується у вибірі персонажами псевдоніму. Наприклад, Дедпул пояснює: «я назвав себе так випадково, проте залишу для приколу». Подібна іронія прослідковується і в «Людині-мурасі». Інший варіант: у «Новому Супермені» персонажі спочатку жартують над псевдонімом супергероя. Але потім вони говорять: «так його назвав народ, хай буде». Таким чином саме «Супермен» закріплюється за персонажем. З одного боку, такий це різновид гумору. Однак подібною іронією творці фільмів показують, що вони самі вважають імена супергероїв дурнаватими. Це часто підриває віру глядача в історію та фантастичний світ.

На диво, подібна самоіронія у «Вартових Галактики» заходить. У першому фільмі шуткують над псевдонімом Квіла «Зоряний Лицар», висміюють Ракету за те, що він має вид єнота. У другій частині персонажі декілька разів кепкують з ім’я Рилошквар. Від інших супергеройських фільмів такі сцени відрізняються деталізацією жарта  – задовгий сміх, коментування, постійне повторювання. Такий прийом змушує поріднитися із персонажами, бо такий зафіксований процес жарта та реакції на нього — наближені до життя.

Річ у тому, що весь гумор фільму побудовано на висміюванні клішованого пафосу. Знову проведемо аналогію: пафос Дедпула вийшов занадто нав’язливим, агресивним та дешевим. Тому те, як головний герой переконував усіх у своїй крутості, спрацьовує з протилежним ефектом.

«Вартові» дозволяють собі широко позіхати під час «крутої проходки» усіх п’ятьох з ефектом Slow motion. Вони круті, проте залишаються звичайними та простими. Вони завжди наполягають на музичному супроводі під час битви, постійно самовихваляються, однак насміхаються над надмірними спробами здаватися ідеальними. Характерний гумор вартових.

18426663_1073295099480763_1628711901_o

 «УЛЬОТНИЙ МІКС»

 Напевно, перша думка при згадці «Вартових»  – оригінальний саундтрек. Музика є невід’ємною частиною франшизи. Кожна бійка відбувається під запальний хіт. Більше того, герої самі наголошують на тому, що без крутого треку діла не буде.

«Я збираю цю штуку, щоб ми могли під музику працювати», — говорить Ракета, збираючи програвач перед битвою із космічним чудовиськом.

Особлива приємність у тому, що саундтреки — неклішовані, на чому часто грішать коміксні фільми. Візьмемо той же «Загін самогубців», де використовуються заслухані «Sweet dreams», «Seven Nation Army» та подібні. Ці треки безліч разів використовувались у подібних кадрах, тому такий вибір давно не вражає новизною.

До саундтреку «Вартових Галактики» входять пісні в стилі 70-х — 80-х років. Плей-лист режисер Джеймс Ганн пов’язав із драмою головного героя. Мати Пітера Квіла перед смертю подарувала синові касету під назвою «Ульотний мікс». Вона містила пісні, на яких Мередіт виросла сама. Після того, як Пітера забрали до іншої галактики, касета стала єдиною ниткою, яка пов’язувала Квіла із його земним життям. В кінці фільму Квіл дістає другу частину «Ульотного мікса». Його ми й чуємо у другій частині «Вартових Галактики»

Кожною композицією займався музичний продюсер та композитор Тайлер Бейтс. Після прем’єри першого фільму плей-лист «Awesome Mix, vol.1» очолив чарт Billboard та отримав платиновий статус. «Це пісні, які ви стовідсотково чули, але не знали, хто їх співає», — прокоментував режисер Джеймс Ганн.  «Awesome Mix, vol.2»  за словами Ганна, є «різноманітнішим за перший з декількома дійсно неймовірно відомими піснями, а потім з деякими піснями, які люди ніколи не чули». Детальніше про кожний саундтрек.

18471013_1073295062814100_1921388062_n

КІНЕЦЬ, ФІНАЛЬНІ ТИТРИ

Крізь призму сарказму та гіперболізації тема дружби не змушує зітхати із думкою «скільки можна, одне й теж саме». В кульмінаційній сцені з вуст Квіла лунають зворушливі слова: «Те, що має дійсну цінність, в нас під носом. Але ми цього не помічаємо».

Отже, що собою уявляє сіквел космічної франшизи? Це чудова комедія для всієї сім’ї з яскравою картинкою, гарним гумором, цікавими персонажами та атмосферними саундами. У «Вартових Галактики» немає клішованого пафосу, характерного для супергеройських фильмів, та заслуханих пісень. Авторам і цього разу вдалося представити аудиторії гідне фантастичне кіно.

Режисер Джеймс Ганн анонсує прем’єру третьої частини в 2020 році. Побачимо, чи зможуть «Вартові Галактики» підкорити всесвіт знову.

P.S. «Під час створення розробки фільму жоден єнот або дерево не постраждали. Однак того ж не можна сказати про ворогів цих єнотів та деревних створінь».

фото взяті з сайту КіноПошук

автор:  Арина Пономаренко