«Гетьман Мазепа» на сцені: вистава в запорізькому театрі

20 квітня в Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Г. Магара о 18:00 відбулася вистава "Гетьман Мазепа"

Фото: www.magara.zp.ua

«Гетьман Мазепа» — це драма на 2 дії Б. Лепкого, інсценізація — Є. Головатюка та В. Селезньова. Вистава висвітлює найкращі риси українського театру: народні традиції і патріотизм. На сцені звучали яскраві промови про незалежність України, про волю українського народу, висвітлюється велика сила духу січових козаків. Найбільш яскрво в виставі висвітлена історія великого кохання Мотрі Кочубеївни та Івана Мазепи.

У залі театру був аншлаг, але до кінця вистава людей значно поменшало — спектакль тривав дві з половиною години.

У виставі Мазепа постає продовжувачем справи Хмельницького, і разом з Орликом, генеральним писарем, будує плани відокремити Україну від московського царя, зробити з країни окрему державу, яка б не залежала від іншої держави. Він хоче визволити людей неволі й плідно працює для здобуття своєї мети, але разом з тим намагається здобути княжу корону.

Фото: www.magara.zp.ua

Також у виставі гарно представлений образ чистого кохання Мотрі до Івана Мазепи (її хрещеного батька), заради якого вона покинула і відріклась від своєї матері, і в той же час байдужість до Чуйкевича — козака який відданий своїй справі, відданий Мазепі, справжній воїн, сміливий, який безмежно закоханий у Мотрю. Але після вбивства батька, Мотря проклинає гетьмана і до самої смерті не вибачає його.

Вистава має драматичний і захоплюючий кінець: коли мати Мазепи забирає його з собою у світ духів, звучать слова Мазепи про те, що Україна здобуде незалежність та  народ буде жити у вільній квітучій країні.

Фото: www.magara.zp.ua

Головну роль у виставі грає заслужений артист України Микола Коновалов. У спектаклі також задіяні народні артисти України Іван Смолій, Юрій Бакум,  Оксана Туріянська, Владилен Попудренко, Любов Матвіїшина, Олександр Гапон, артисти драми і балету (балетмейстер-постановник заслужена артистка Тетяна Астаф’єва), заслужені артисти України Алла Карпенко, Ніна Шинкарук, Анатолій Сиротенко,  Алла Анзіна, Світлана Бобир, Валентина Косташ.

У виставі показані  проблеми сьогодення України, питання залежності нашої держави від російської влади і способи зміцнення патріотичного духу українського народу. Після вистави публіка своїми оплесками та квітами виразила подяку акторам та ще довго не відпускала їх зі сцени.

Альона ПОТОЦЬКА

Фото: www.magara.zp.ua