Голова Студради ЗНУ Марія Пересипко про проектну діяльність, досвід та довіру в команді

15 травня студенти Запорізького національного університету обрали нову голову студради ЗНУ. За результатами виборів цю посаду очолила Марія Пересипко. Ми поцікавилися, чому вона вирішила балотуватися на цю посаду, яка її програма та  як вона встигає поєднувати навчання та суспільну роботу.

— Маріє, чому ви вирішили балотуватися на посаду голови студради ЗНУ? Може у вас вже був досвід в організаційній діяльності?

— Я вирішила балотуватися на посаду голови Студентської ради не спонтанно. В цій діяльності вже давно,  в Центральній студентській раді — два роки, а в  самому студентському самоврядуванні, напевно, з першого дня в університеті вже брала активну участь у діяльності Студентської ради свого факультету. Ці два роки була заступником голови Студентської ради спочатку Антона Назаренка,  потім — під керівництвом Анастасії Довгополової, так я вже набралася певного досвіду в проектній та організаційній діяльності. Мені здається, я вже можу передавати цей досвід, організовувати більш масштабну роботу, вибудовувати нову систему студентського самоврядування, яка буде більш розвиненою. І залучати більшу кількість студентів.

— А як знаходите час на все: адже поєднання навчання та суспільної роботи потребує чимало зусиль?

— Мені це якось вдається. Головне, що я могла б порадити — це обов`язково збалансовано поєднувати всі сфери свого життя, не забувати ні про сім`ю, ні про навчання. Розподіляти свій день на певні рівномірні частинки, залишати час на відпочинок, на те, що для душі. Про це не можна забувати.

Марія Пересипко Запоріжжя ЗНУ Студрада— Як ви обирали людей у свою команду?

— Люди в моїй команді —  це ті хлопці та дівчата, з якими я вже працювала. Бачила їхню діяльність на факультетах, в Центральній Студентській раді, мені довилося робити з ними певні проекти, тож я впевнена в цих людях. Вони не всі є професіоналами в свої справі, деякі — новачки, однак, напевно, довіра та відчуття їхньої відповідальності для мене  є ключовими факторами.

— Ви плануєте вести своє ком`юніті, розкажіть про нього більш детально?

— Ком`юніті — це дуже цікаво.  Ком`юніті — це певна спільнота людей, об`єднаних за певною ідеєю, інтересами, вони хочуть збиратись та робити певні цікаві штуки. Чи це буде в контексті студентського самоврядування, чи вони просто хочуть поспілкуватися про комп`ютерні ігри або про театральну студію. Є університет, який може їх об`єднувати, і от ми формуємо таку систему взаємодії, щоб все стало можливим.

— Чим в першу чергу ви плануєте зайнятися на посаді голови студради ЗНУ?

— Ми вже почали,  розбираємо багато паперів. Однак ми не зупиняємо проектну діяльність, і  таким першим проектом вже був фінал «Що? Де? Коли?» в ЗНУ — це підсумовування того, що робилося до цього. Наступним буде продовження  «ЗНУ Team Night» — вже традиційний формат ночівель накшталт антікафе. Зараз формат буде змінюватись. Це проект, яким я керувала, але далі керувати буде вже інша людина, він стане частиною діяльності  Студентської ради.

— Які — найграндіозніші з планів? Про що мрієте — створити, покращити, запровадити?

— Плани такі, що самим страшно. Хтось їх називає популістичними, однак робота по ним вже почалася і буде тривати. Зокрема, ми хочемо зробити  коворкінг в Запорізькому національному університеті, тобто місце, де студенти змогли б відпочити, познайомитися, проводити певні заходи, тобто місце, де постійно було б «життя».  Хочемо відновити роботу дебатного клубу ЗНУ. Запровадити театральну студію, запустити масовий  мерч — тобто одяг, канцелярію. Це речі, які створюють приналежність до свого університету.  Напевно це — із наймаштабніших планів.

Інтерв’ю підготувала Катерина КОРОЛЬОВА

Читайте також інтерв’ю з попередньою Головою Студради ЗНУ Дар’єю Варлигіною