Хочу стати актором, або Театральне мистецтво у ЗНУ

У Запорізькому національному університеті ви можете знайти багато  різних факультетів, де можна опанувати найрізноманітніші спеціальності. Вони дуже різні: від журналістики до юридичного факультету. Наук багато... А куди ж піти вчитися творчій людині, яка прагне співати, читати Шекспіра і танцювати? Читаймо далі!

Фото: sxodim.kz

У ЗНУ є факультет соціальної педагогіки та психології. Здавалося б, що тут може бути цікавого для творчої людини? Проте факультет, як його кличуть в народі ЕсПеПе (абревіатура СПП), має такий неочікуваний напрямок як театральне мистецтво. Цю спеціальність було відкрито в ЗНУ у 1999 році.

На цій спеціальності вас навчать володіти акторською майстерністю, бути органічним на сцені, відчувати стильові особливості подання свого повідомлення, вербального чи невербального, публіці. Вас навіть навчать володіти гримом та створювати сценічний образ!

Випускники спеціальності «Театральне мистецтво» отримують кваліфікацію «Актор драматичного театру і кіно». Але спектр спеціалізацій куди ширше! Випускники також можуть працювати акторами театру ляльок, артистами розмовного жанру, дикторами радіо і телебачення, організаторами дозвілля, керівниками театральних колективів, викладачами.

Так, найвідоміша випускниця факультету СПП,  Ольга Кіяшко, яка випустилася 2006 році, зараз успішно працює на Першому Національному каналі України як диктор і автор програм. Інші випускники: Юрій Драненко, Кіра Фоміна, Віктор Латишев, Вікторія Булітко, Олена Бєлан, Петро Желєв, Марія Нестуля «влилися» в трупу Театру молоді м. Запоріжжя.

Якщо ви проґавили вступ до театрального училища – не засмучуйтесь. У вас завжди є змога подати документи до факультету соціальної педагогіки та психології за напрямком театральне мистецтво. Талановиті викладачі, цікава програма навчання, творчі особистості навколо – справжнє свято! Хтозна, може ви покликані стати зіркою театру?

Автор: Савранська Ольга