Хортиця як визитівка Запоріжжя: про Січ та козаків

Безліч туристів які відвідують Запоріжжя плутаються у здогадках, що б відвідати в нашому славному місті. І чи не кожен запоріжанин порадить їм славнозвісну Запорозьку Січ.

Фото: Альона Потоцька

Запорозька Січ, про яку переповідається багато легенд розташована на острові Хортиця на найбільшій в Україні річці — Дніпро. На сьогоднішній день, докладаючи немало зусиль у дослідженнях історичних джерел, реконструктори відновили історію, побут та культуру козаків на Січі.

Острів Хортиця — унікальний культурний комплекс, який висвітлює цілком сформований образ козаків, їх «столицю» та в цілому атмосферу їх часів. Через Запорозьку січ, музеї, історичні пам’ятки показано історію Хортиці ще з часів справжнього козацтва.

Фото: Альона Потоцька

Фото: Альона Потоцька

Запорозька Січ, на мою думку, це один найбільш вдалих образів всіх Січей які коли-небудь існували. В ній зібрано максимум історичних пам’яток, елементів архітектури, культури та життя козаків. Вважається, що перші укріплення були збудовані Дмитром Вишневецьким на Малій Хортиці в 16 ст. А відому нам «оновлену» Січ було реконструйовано 14 жовтня 2004 року.

Саме через своє розташування Хортиця була улюбленим місцем для козаків, тому що вона омивалась водами Дніпра, оточувалася скелями та непрохідними порогами, через які ворогам було важко дібратися до січовиків. Ще одним цікавим фоктом було те що, за течією Дніпра (там де зараз знаходиться гребля Дніпрогесу) проходив відомий шлях із варяг у греки, і на відпочинок мандрівники зупинялись у найвужчому пониззі Дніпра, де була відома переправа — Кічкас.

Фото: Альона Потоцька

Фото: Альона Потоцька

У музеї українського козацтва є історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», де показане житло козаків, їх господарські угіддя, гармати та все те, що допоможе відчути справжню атмосферу минулого. Також на острові можна відвідати фольклорно-етнографічний кінний театр «Запорізькі козаки». На його виставах можна багато дізнатись про цих воїнів, навіть поговорити з ними віч-на-віч: вони можуть розповісти вам безліч легенд,історій про їх унікальну зброю та можуть показати, як правильно її використовувати. Це неймовірна можливість не тільки детально дізнатися про історію цих цікавих людей, але й самому випробувати всі тяжкості їхнього минулого життя та пізнати всі тонкощі бойового мистецтва.

Також на острові можна знайти безліч інших цікавих занять. Дуже популярним екстримальним видом спорту в Запоріжжі є роуп-джампінг — стрибки з арочного мосту висотою в 32 метри. Також, не менш популярним є, прогулянки на каяках славнозвісним Дніпром. На острові можна не тільки екстримально відпочити або поринути в культурно-історичні дослідження, а й просто прийти з сім’єю та насолодитися природою, вийти на пікнік.

Фото: Альона Потоцька

Фото: Альона Потоцька

Відвідавши Хортицю, ви вже не зможете забути цю прекрасну природу, неймовірну історію, цікаву та захоплюючу подорож у минуле. І будете чекати наступної можливості відвідати це місце, яке зачарує вас з першого погляду.

Альона ПОТОЦЬКА