Історія логотипів європейських футбольних клубів

З появою та розвитком футболу клуби зі всього світу намагаються відрізнятися один від одного для збереження власної унікальності. Форма, прізвиська та фанатські перфоманси завжди відрізняли клуби та були їх візитною листівкою в футбольному світі, проте один з елементів є все ж найважливішим для кожного клубу. Це - його логотип.


Барселона


Історія логотипа іспанського гранда розпочалася в 1899 році, коли для емблеми керівники клубу вирішили використати герб Барселони та помістили його на форму спорстменів. В 1910 році новий знак для клубу створив Хорді Ласа Гарсія, який працював вантажником в місцевому порту, а після — став художником. Логотип розділений на три секції: вгорі зображений прапор Барселони (хрест Святого Георга та прапор Каталонії), внизу — футбольний м’яч на фоні клубні кольорів, посередині — абревіатура FCB: Football Club Barcelona.

 

Історія логотипу ФК «Барселона»

 


Реал Мадрид


Ще один представник Іспанії, який нині вважається одним з найкращих футбольних клубів світу. Історія ФК та його логотипу розпочалася 6 березня 1902 року. Спочатку емблема представляла собою художнє поєднання трьх великих літер MFC в темно-синьому кольорі. Ця абревіатура розшифровувалася, як Madrid Football Сlub. Сучасний ж логотип клубу зберіг цю абревіатуру, але в зовсім новому дизайну. Логотип «Реал Мадриду» має три головні елементи: корона означає “королівський” статус клубу, синя лінія віддає дань регіону Кастилія, де знаходиться сучасний Мадрид, ну, і «класичні» літери MFC.

Реал лого история

Історія логотипу ФК «Реал Мадрид» blancos.info

 


Динамо Київ


Український гранд розпочав своє існування 13 травня 1927 року. Проте логотип команди з‘явився на п‘ять років раніше, коли виникло товариство «Динамо». Розробити емблему доручили відомому на той час у Москві художнику Олександру Борисову. Саме він розробив логотип з буквою «Д» в центрі ромбу. Фірмовий «знак» зазнавав змін впродовж всієї історії клубу, але ці зміні не були значними.

В 1996 році «Динамо» представило оновлений логотип, де замість ромбу було коло і в емблемі використовувалися кольори українського прапору. Сучасний ж вигляд логотип отримав в 2011 році, коли керівництво клубу запропонувало вболівальникам подати на розгляд власні варіанти емблеми. Фанати обрали класичне лого з буквою «Д» у ромбі. Зараз Логотип складається з трьох основних частин: ромб з буквою «Д», оформлений в клубних біло-синіх кольорах, як дань традиціям клубу, назва міста в якому грає клуб і дві зірки над ромбом в знак того, що клуб став чемпіоном 20 разів.

 

Історія логотипу ФК «Динамо Київ»

 


Манчестер Юнайтед


Один з найвідоміших клубів Англії розпочав своє функціонування в 1902 році, а першим логотипом команди була… троянда. Потім це був міський герб Манчестера. А після туру по Франції в 1960-х роках, коли французька преса почала називати команду “червоні дияволи”, на емблемі зв’явився відповідний символ. В 1998 році з логотипу зняли надпис «Football club», і залишили лише «Manchester United». Сьогодні на емблемі зображений символ Манчестеру — корабель, назва клубу поєднана парою футбольних м’ячів, та “червоний диявол”, як прізвисько команди в футбольному світі.

Історія логотипу ФК «Манчестер Юнайтед»

 


 Баварія


Найтитулованіший клуб Німеччини, який знаходиться в Мюнхені розпочав свою історію 27 лютого 1900 року. Баварія завжди поважала свій регіон, і в основі їх логотипу завжди використовувалися традиційні для цього регіону кольори: синій, білий та червоний. Сучасний вигляд емблеми почали розробляти в 1961 році. Діагональні візерунки з біло-синіх ромбів — це прапор Баварії, який відсилає нас до гербу династії Віттельсбахів — правителів Баварії до 20 століття.

 

Історія логотипу ФК «Баварія»

 


Селтік


Шотландський клуб «Селтік» було засновано 6 листопада 1888 році виходцями із Ірландії, тому його логотип виконаний в зеленому кольорі та прикрашає конюшина, яка є найвідомішим символом Ірландії. В шотландському та світовому футболі логотип Селтіка є найстарішим, адже він майже не змінювався за всю історію існування клубу.

 

Дмитро БОЛОТОВ