«Я, «Побєда» і Берлін»: дух авантюризму та правда життя від Кузьми

"Я, "Побєда" і Берлін"- це дебютна книжка відомого співака та лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузменька. Вийшла вона вже 10 років тому, у 2006

http://beyond.ua/

До книжки входять дві повісті — «Я, «Побєда» і Берлін»  та «Місто, у якому не ходять гроші» , а також — деякі тексти пісень гурту.  Стиль написання — дуже оригінальний, просякнутий великою кількістю гіпербол, метафор та порівнянь у фірмовому стилі Кузьми. Дуже часто зустрічаються ностальгічні моменти, спогади, але вони аж ніяк не набридають; вони повертають до тогочасних радянських часів тих, хто їх застав, а для молоді просто є цікавими фактами з життя покоління їх батьків.

http://www.telegraf.in.ua/

У першій повісті йде розповідь про купівлю автомобіля «Побєда» та подорож ним аж до Берліну. Мені дуже сподобалось читати невигадані історії, описані автором. Трішки обтяжувало процесс читання діалоги німецькою та польскою мовами, написані українськими літерами, але це не пішло в мінус. Також деінде зустрічаються жаргони, але без перенавантаження, доцільно, в контексті найемоційниших моментів твору. В цілому, «Я, «Побєда» і Берлін» читається на одному диханні та залишає по собі присмак авантюризму.

Друга повість має зовсім інший характер. «Місто, в якому не ходять гроші» — оповідання у стилі фантастики постіндустріального періоду. З легкістю можу її віднести до жанру антиутопії. Мова йдеться про безготівкову розплату за товари. Кузьма показує нам один з варіантів майбутнього, якщо ми залишимося такими ж жорстокими людоненависниками. Після прочитання ти занурюєшся у думки і з’являється бажання зробити світ кращим, починаючи з себе.

Для мене ця збірка стала книжкою, що завжди підходить під будь-який настрій. Ну, а вірші стали приємним бонусом: у текстах пісень «Скрябіна» можна знайти відповіді на якісь свої питання.

Автор: Дмитро ВОЛКОВ