Як потрапити в штаб-квартиру НАТО розповіли студентам ЗНУ

В Запорізькому національному університеті відбулась конференція на тему  "Переваги та перспективи євроатлантичної інтеграції України". Перед студентами виступили радник Міністра освіти і науки Сергій Пархоменко, народний депутат України Ігор Артюшенко та президент Українсько-словацького центру партнерства Михайло Калібабчук. Поряд із питаннями співпраці України та країн НАТО в умовах війни та підтримки парламентом євроатлантичної інтеграції України найбільшу зацікавленість студенти проявили у обговоренні проекту "НАТО квест". 

Під час зустрічі Сергій Пархоменко зазначив, що для подолання стереотипів про НАТО необхідно використовувати словосполучення «євроатлантична інтеграція України». Він наголосив, що ця міжнародна організація є альянсом колективної європейської та північноамериканської безпеки.

Ігор Артюшенко відповів на питання студентів, що стосувалися політичних питань вступу України в НАТО, розпоавів про можливий всеукраїнський референдум щодо цього питання.

В свою чергу Михайло Калібабчук презентував молодіжний проект «НАТО квест«, який почав роботу в серпні минулого року та являє собою систему квестів та завдань на тематику НАТО і євроатлантичної інтеграції України. За словами Сергія Пархоменка, мета проекту полягає у тому, щоб зацікавити молодь дізнатися і проаналізуати як позитивну так і негативну інформацію  щодо вступу України в НАТО:


Цей проект є повноцінним інформаційним сайтом, де є власна соціальна мережа для тих, хто бере участь у квесті. Учасники щодня мають відповідати на одне питання, запрошувати друзів до квесту, виконувати завдання і за це отримувати певні бали. Переможці у певних номінаціях будуть отримувати нагороди — планшети, флешки чи мобільні телефони, а переможці квесту — отримають можливість відвідати штаб-квартиру НАТО у Брюселі.

Організатори обіцяють, що квест буде повторюватись щороку, перші переможці поїдуть у Європу уже цієї осені.

Марина Галич