Як пройшов перший день практики першокурсників журфаку ЗНУ

28 березня відбувся перший день практики без відриву від навчання для студентів першого курсу факультету журналістики Запорізького національного університету

72 майбутніх журналіста відвідали телерадіокомпанію «Запоріжжя» в рамках навчальної практики з метою ознайомлення зі специфікою роботи в ефірі, історією створення та рівня розвитку ЗМІ Запоріжжя.

Юрій Ботнер ЗНУ
Екскурсія розпочалася з вступу Юрія Олександровича Ботнера — заслуженого журналіста України, викладача ЗНУ, кий багато років пропрацюв у ЗМІ і на власні очі бачив періоди становлення телееканалу і радіостанції «Запоріжжя». Юрій Олександрович розповів першокурсникам про витоки телерадіокомпанії, яка існує з 1959 року, а у 1961 була підключена до системи центрального телебачення.
Після того студенти, розділились на дві групи. Одна з груп вирушила до музею телеканалу, де Володимир Подчеса, начальник студії телебачення і Ольга Миколаївна, автор соціальних програм «Повір у себе» показали, за допомогою якої апаратури раніше записувалися програми, розповіли про перших журналістів компанії, заслуги каналу і головні здобутки. Володимир Подчеса розповів про устрій студії: малої з 3 камер, великої з 5, розказав про тривалу підготовку до ефірів.

Музей Запоріжжя телеканал

Друга група вирушила на радіо, де екскурсію проводив Юрій Олександравич Ботнер. Він розповідав історії з життя журналістів та особливості професійній діяльності в колективі. Студенти змогли потрапити в студію, де записуються програми та навіть записати  невеличку частину музичної програми, зігравши на роялі та виконавши пісню.

Рояль Запоріжжя
Студенти отримали масу емоцій, побачили устрій студій зсередини, професійну апаратуру та умови, в яких працюють журналісти Запоріжжя,  зробили кадри напам’ять. «Дуже важливо подивитися, що тебе чекає зсередини і заздалегідь налаштуватися. Це змушує більше працювати над собою і професійними якостями і прагнути до більшого», — зазначила одна з пешокурсниць.
Зовсім скоро студентів чекає нова локація і нові враження, а поки  що телерадіокомпанія «Запоріжжя» стала ще одним кроком на шляху до мрії кожного студента-журфаківця.

Ольга ОСТАПЕНКО