Як розвивається економіка України під час війни?

Вже п’ятий місяць йде повномасштабна війна нашої країни з агресором… Більша частина жителів України заявили, що втратили роботу внаслідок воєнних дій у країні. За даними опитування української групи «Рейтинг», 53% населення України зараз не працює через наслідки вторгнення Росії до країни. У 80% погіршився економічний стан. Ми опитали жителів Запоріжжя стосовно того, як вплинула війна на них і на їхню роботу і як саме вони підіймають економіку нашої країни.

Олександра, медсестра-регістратор: Я працюю в медічній лабораторії. З початку війни та до початку травня наш лабораторний офіс не міг працювати, через те, що не було логістики. Оскільки дві великіIMG_3307 лабораторії, де саме і робляться всі аналізи, знаходяться у Києві, весь біоматеріал відправляється туди кур’єром. З початку травня налагодилася логістика, але ми працюємо неповний робочий день, тільки до 14:00. До війни, ми працювали до 18:00. До того ж пацієнтів стало значно менше, тому що багато людей виїхали з міста. Безумовно, це позначилося на доходах компанії і на зарплатах співробітників.

IMG_3319Тетяна, майстер манікюру і педикюру: До війни, мій робочий день був завантажений з ранку і до самого вечора. Клієнтів в мене було дуже багато, і по будням, і у вихідні. Зараз, більш ніж половина моїх клієнтів виїхали із Запоріжжя. Для того, щоб якось заробляти, мені потрібно було шукати нових клієнтів. Доходи знизилася, а орендна плата залишилася тією ж самою, якою була до війни. Тому важко жити в таких реаліях. Але я розумію, що це війна і треба якось пристосовуватися до цього.

IMG_3318Павло, інженер технічного нагляду і ремонту 1 категорії: З перших днів війни мене було переведено на віддалену роботу, бо був великий ризик ракетних атак на промислові підприємства, мій начальник в березні-квітні їздив з підрядниками та робітниками заводу, які в Запорізькій області та на підступах до Запоріжжя за допомогою тракторів і бульдозерів рили траншеї, окопи та бліндажі, за допомогою автокранів встановлювали бетонні блоки та сталеві їжаки. Техніку надавав цех УАТ (управління автотранспорту) «Запоріжсталь», а також частково підрядники.

З початку війни завод налагодив виробництво протитанкових їжаків зі сталевого прокату (кутики або швелери), була навіть інфографіка скільки загалом було їх виготовлено. Також підприємство закуповує бронежилети, каски, медичне обладнання, аптечки для медиків на передову та у шпиталі, підсумки для автоматних магазинів, закуповує квадрокоптери для розвідки на передову.

 

Анна Ярченко