Як у Запоріжжі квітнуть первоцвіти-червонокнижники (ФОТО)

Весна в Запоріжжі принесла з собою цвітіння рідкісних первоцвітів, занесених до Червоної книги України. Одними з таких рослин є підсніжник, сон-трава та брандушка різнобарвна. Первоцвіти нещадно винищуються, особливо перед весняними святами. Часто їх використовують на подарункові букети браконьєри 

Первоцвіти Запоріжжя 2016 Пролісок. Фото Ірини Іванченко

Підсніжники, як і інші первоцвіти, страждають від щорічного масового збору, який призводить до порушення кореня рослини. Це дуже шкодить подальшому зростанню і поширенню квітів. І незважаючи на лікнепи, погрози і штрафи, люди і надалі продовжують винищувати рідкісні рослини.

Сон-трава, або простріл розкритий, поєднує в собі і красу, і корисні властивості. Простріл є лікарською рослиною, яка використовується для виготовлення заспокійливих і снодійних засобів, так і в цілому застосовується в народній медицині при багатьох хворобах.

Сон-трава Первоцвіти Запоріжжя 2016

Сон-трава. Фото Ірини Іванченко

Брандушка різнобарвна також занесена до Червоної книги. Знайти її на запорізьких землях досить непросто через її маленький розмір, окрім того ця квітка росте тільки на особливих рідкісних видах ґрунту. Однак це не перешкоджає поступовому зникненню цієї рослини. Неуважна людина може не помітити крихітної квітки під ногами та затоптати її. Та і худоба, що пасеться на рівнинах, теж завдає шкоди цій та іншим рослинам.

Брандушка Запоріжжя 2016 Україна

Брандушка різнобарвна. Фото Ірини Іванченко

Кожної весни червонокнижних рослин стає все менше. Тому перед суспільством стоїть відповідальне завдання — зберегти  такі види рослин і  максимально популяризувати їх. Адже так хочеться, щоб наші діти, і наступні покоління, змогли милуватися цими квітами в природних умовах, а не на малюнках в підручниках в розділі «Зниклі рослини»…

Автор: Ірина Іванченко