Міжнародна конференція «Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі» в ЗНУ: день перший

12 жовтня у стінах першого корпусу відбулось відкриття міжнародної конференції, доповідачами якої були викладачі ЗНУ та гості з Києва, Львова та Тбілісі. Тема конференції -  «Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, методологія медіадосліджень, практика»

Захід було поділено на дві частини: перша складалася з пленарного засідання, де доповідачам надавалося слово, друга передбачала панельну дискусію. У першій частині з промовами виступили Геннадій Васильчук, проректор з наукової роботи і міжнародної діяльності ЗНУ, Віктор Костюк, декан факультету журналістики, Катерина Сіріньок-Долгарьова, заступник декана факультету журналістики, Володимир Різун, директор Інститу журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка та Олена Семенець, завідувач кафедри теорії комунікації. Вони окреслили основні питання і проблеми, які стосуються медіаосвіти та медіаграмотності в Україні. Віктор Костюк зауважив: «У питанні медіаосвіти велику роль відіграє діяльність педагога, але важливою є робота кожного над собою. Освіта — це процес, результат якого – вдосконалення особистості. Результат медіаосвіти – це духовне обличчя кожної людини, здатність критично мислити, сприймати інформацію та усвідомлювати наслідки її впливу на соціум».

Друга частина конференції проходила у формі дискусії, і аудиторія, що складалася з викладачів та студентів, мала можливість ставити запитання. Тема обговорення звучала так: «Мас-медіа в умовах гібридної війни: міжнародний досвід». У розкритті теми допомогло залучення до неї гостя з Грузії – Олександра Русецького, директора Кавказького інституту регіональної безпеки. Він розповів про основні проблеми мас-медійного простору, з якими свого часу зіштовхнулася Грузія, та про можливі рішення, які можуть сприяти розв’язанню цих питань. Після нього слово отримав Володимир Різун, який зауважив, що для розуміння сучасного медіапростору України, необхідно усвідомити ту соціально-політичну і економічну ситуацію, в якій ми знаходимось, і не прирівнювати журналістику таких умов до журналістики країн, що перебувають у спокійних, мирних умовах. Заключним був виступ Олени Чуранової, медіа-експерта StopFake.org. Вона розповіла про мету діяльності цього проекту та поділилася власним досвідом та поглядами щодо сучасних тенденцій у журналістиці.

 

Ірина КРАМАРЕНКО