В Запорізькому національному університеті провели «День абітурієнта 2017»

29 жовтня в Запорізькому національному університеті пройшов масштабний захід "День абітурієнта", адресований майбутнім вступникам та їхнім батькам

Організаторами виступили представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування за участі приймальної комісії вишу та за підтримки ректора університету. Цього разу до ЗНУ завітали понад 300 старшокласників міських шкіл та районних навчальних закладів Запорізької і найближчих до неї областей у супроводі вчителів та родичів.

З вітальним словом на початку зустрічі виступив ректор університету Микола Фролов. Він коротко презентував досягнення вишу в галузі академічної освіти та розповів про розвиток тих напрямів, які виводять університет на рівень європейських стандартів. Так, за його словами, зараз в ЗНУ навчаються близько 12,5 тисяч студентів, фахову підготовку яких здійснюють представники висококваліфікованого професорсько-викладацького складу – понад 90 докторів наук, професорів та близько 460 кандидатів наук, доцентів.

Кульмінацією свята стало вручення нагород переможцям ректорських олімпіад. Відбулося урочисте нагородження переможців профільних ректорських олімпіад та конкурсу «Веселі старти: абітурієнт – 2017». І їх переможці вже стали студентами перших курсів. Під гучні оплески присутніх Микола Фролов вручив премії: за 2 місце – Христині Журжі (журналістика) та Микиті Панченку (історія України); за 3 місце – Євгенії Челікіній (математика), Марії Боковій (історія України), Андрію Кучерявому (французька мова), Антону Бурлакову (журналістика), Євгенії Кіртоці (економіка) та Яні Жур (хімія). Переможцями спортивного конкурсу стали Анна Поправка та Олександр Пунов.

Наступного року також відбудуться профорієнтаційні заходи у рамках проекту «Абітурієнт» – Кубок ректора «Веселі старти: абітурієнт-2017», «Ректорські олімпіади за профілем» та «One day at university». До них запросили долучитися всіх охочих – тих, хто прагне підвищити свої шанси на вступ.

На зустрічі виступили також начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов. Вони звернули увагу на умови вступу, які передбачені правилами у 2018 році, етапи вступної кампанії та розповіли про заходи, які здійснюватимуться на базі ЗНУ для успішного складання абітурієнтами ЗНО. Присутніх запросили взяти участь у пробних тестуваннях, які на базі ЗНУ проводить Український центр оцінювання якості освіти, аби випробувати свої сили та можливості. Крім того, упродовж року відбуватимуться різноманітні профорієнтаційні заходи як на базі університету, так і на базі шкіл області.

Фахівці вишу також порадили обрати 3-4 предмети у рамках ЗНО, що дозволить підвищити можливості абітурієнта під час вибору спеціальності. А вже консультанти університету нададуть усім, хто завітає до консультаційного центру та до приймальної комісії, необхідну допомогу.

Увагу присутніх закцентували також на особливостях організації і проведення ЗНО-2018, вимогах до сертифікатів, процедурі нарахування балів, особливостях проведення творчих конкурсів та творчих заліків тощо, а також відповіли на запитання. За консультаціями порадили звертатися до каб. № 204 (навчальний корпус № 2).

У рамках заходу відбулася презентація спеціальностей і факультетів, яку представили учасникам зібрання студенти різних факультетів університету. Своє пісенне вітання вступникам подарувала учасниця вокальної студії «Кантилена» центру культури ЗНУ Євгенія Пашитнєва.

Після завершення загальної частини учасникам зібрання запропонували відвідати факультети, до яких ті мають намір вступити. Присутнім представили деканів факультетів, після чого відбулася зустріч абітурієнтів із завідувачами кафедр та представниками студактиву.

 

Олена ХЛИСТУН

для прес-центру ЗНУ

Фото: www.facebook.com/univerzp/