Як визначитися із вибором професії?

 Як обрати роботу, яка мені сподобається? Цим питанням переймається  кожний свідомий громадянин.  У сучасному світі,  освіта та майбутня професія відіграють важливу роль у житті кожної людини. Ще у школі, дітей направляють на вибір вищого навчального закладу та надалі професії.

https://www.lvduvs.edu.ua/component/k2/item/1690-porady-dlia-maibutnikh-vstupnykiv-iak-obraty-profesiiu-do-dushi

У молодому віці, помилитися легко, що понесе за собою неприємні наслідки.      Якоїсь миті нелюба робота приносить не лише моральне, але й матеріальне незадоволення. Тож до цього треба підходити з повною серйозністю. 

Вибір професії ґрунтується на особистих якостях, які формуються ще у шкільні роки. На уроках, коли прослідковується зацікавленість до якогось предмета, у спілкуванні з батьками, вчителями та однолітками.

Ви можете приблизно вирішити, у яких ключових сферах людської діяльності будете використовувати вашу силу.

До того ж є велика кількість безкоштовних тестів на профорієнтацію. Вони допоможуть вам дізнатися про себе трохи більше. І вони покажуть професії, які можуть підійти вам якомога більше.

Один із варіантів вибору професії піти за стопами батьків. Наприклад, якщо ваша мама вчителька, і ви вирішили піти по її стопах і вступити в педагогічний коледж. Продовження сімейних традицій дає значну перевагу в кар’єрі, якщо ви володієте навичками обраної професії.

Якщо ж ви вибираєте професію, тому що всі ваші друзі її вибрали, можливість бути щасливим у цій професії прагне нуля, але не дорівнює нулю.

Також зараз існує безліч варіантів дистанційного навчання. Навчаючись на відстані, можна примирити батьків зі своїм вибором, тому, що їм не доведеться витрачати багато грошей, адже ти сам можеш поєднувати навчання і роботу.

Джерело зображення: вебсайт ОСВІТНІЙ ХАБ

Визначивши свою майбутню діяльність, потрібно з’ясувати, які професії найбільш потрібні на ринку і де можна вчитися ефективніше. Далі все залежить від вашої здатності пристосовуватися до умов, що постійно змінюються, максимально використовувати наявні знання і навички та доповнювати їх новими.

Останні два роки були важкими для багатьох індустрій у всьому світі, із-за карантинних обмежень постраждали сфери гостинності, туризму, готельного бізнесу, роздрібної торгівлі та розваг. Згідно з дослідженням робочого порталу Rabota.ua, найменш вразливими до умов пандемії виявилися сфери інформаційних технологій (ІТ), економіка та аграрний сектор. Беручи до уваги всі ці труднощі, багато професій перейшли на віддалену роботу.

 

Перелік найпопулярніших професій у 2022 році

 1. ІТ-інженер.

ІТ-інженери є високооплачуваним і найперспективнішим сегментом, тому що технологічна галузь зараз розвивається та продовжуватиме вдосконалюватися, щоб стимулювати виробництво та маркетинг. За даними Glassdoor, середня зарплата інженерів в США становить $120,000 на рік.
Джерело зображення: вебсайт up-study

 1. Розробник ПЗ.
  Розробники програмного забезпечення, вебдодатки для мобільних пристроїв — це найпопулярніша послуга в ІТ-індустрії до 2022 року, і попит буде зростати разом з нинішніми технологічними досягненнями. Evansdata повідомляє, що очікується, протягом наступних п’яти років залучить 5 мільйонів інтернет-розробників по всьому світу. Потреба в дистанційних сервісах, використання хмарних баз даних і розробка програмного забезпечення, онлайн бізнес-програм зацікавили фахівців у цій галузі. Розробники повинні мати базові знання HTML, CSS, JavaScript, Git і GitHub, наприклад фонове програмування, фреймворки, системи керування базами даних і навички вебдизайну. Згідно з дослідженням, Full Software Developer очолює список найпопулярніших завдань в ІТ-відділах у 2022 році з попитом 20%.
 2. Фахівець з інформаційної безпеки.
  Кібербезпека є основним технологічним напрямком на ринку праці, особливо у сферах фінансових послуг, телекомунікацій та ІТ, де існує високий ризик кіберзлочинності. Згідно з опитуванням MarketsandMarkets, за прогнозами експертів, світовий ринок кібербезпеки виросте з $217,9 млрд у 2021 році до $345,4 млрд до 2026 року. За даними агентства American Burning Glass Technologies Inc, кількість робочих місць у сфері кібербезпеки у всьому світі зросла в 12 разів.

Фахівцям із захисту даних доручено моніторинг комп’ютерних мереж, виявлення та усунення вразливостей безпеки для захисту інформаційних систем від атак і хакерів. Для цього вони оновлюють програмне забезпечення, встановлюють нові заходи безпеки та навчають персонал з безпеки мережі.                                                  Джерело зображення: агентство УНІАН
 

 1. Digital-маркетолог.
  За останні два роки digital-маркетинг зазнав величезної прогресії, особливо через перехід від офлайн-бізнесу до онлайн-бізнесу через епідемію. За даними LinkedIn, digital-маркетинг входить у десятку найпопулярніших сучасних професій. До 2025 року в digital-маркетингу буде створено 60-65 мільйонів нових робочих місць.

Digital-маркетологи мають навички пошукової оптимізації (SEO), просування реклами, просування в соціальних мережах, email-маркетингу та вебаналітики. Популярні професії digital-маркетингу у 2022 році: бренд менеджер, SEO-фахівець, контент-маркетолог, PR-менеджер, веб- та UX-дизайнер, product manager , контент-продюсер, Social Media Buyer, PPC-фахівець.                                                 Джерело зображення: вебсайт kudapostupat.by

 1. Логіст.
  У 2020 та 2021 роках понад 80% людей робили покупки в Інтернеті, що стало найвищим показником за десять років. Зростаюча кількість онлайн-покупок вимагає більше логістики для підтримки ланцюга поставок.

Логісти забезпечують доставку цінностей у місто, країну чи країну. В їх обов’язки входить розробка транспортних маршрутів, контроль часу, кількості та якості відправлень. Актуальні професії 2022 року в галузі логістики включають агента із закупівель, менеджера зі збуту, оператора складу, логіста-аналітика, кур’єра, водія. За версією Forbes, найбільш потрібною професією у 2021 році є водії вантажівок.                               Джерело зображення: вебсайт the point, rabota.ua

 1. Менеджер з продажу.
  Робота, безпосередньо пов’язана з продажами, завжди цінується, оскільки вони рухають бізнес. Популярні професії у 2022 році у сфері торгівлі, такі як менеджер з продажу, спеціаліст з обслуговування клієнтів, торговий представник, продавець, співробітник call-центру.

За даними Glassdoor, середня річна зарплата менеджера з продажу в США становить $58 000. Однак Payscale показує, що кар’єрне зростання в продажах може дати менеджерам з продажу до $102 000 на рік.

 

 

 1. Лікар, фармацевт.
  Медичні працівники та фармацевти (лікарі загальної практики, стоматологи, хірурги, фармацевти) — найпопулярніші люди на ринку праці, особливо в останні роки. Очікується, що до 2022 року найм практикуючих медсестер, медсестер-анестезіологів, які можуть доглядати за пацієнтами та надавати спеціалізовану первинну медичну допомогу, зросте на 52% у порівнянні з попереднім роком. Джерело зображення: вебсайт Економічна правда
 2. HR-менеджер.
  HR-менеджер – це спеціаліст з персоналу, який займається підбором та утриманням працівників у компанії. Менеджер з персоналу керує ресурсами організації, зосереджується на пошуку, підборі, навчанні та розвитку персоналу, несе відповідальність за дисциплінарні стягнення відповідно до кадрової політики компанії.
 3. Фінансист, бухгалтер.
  Фінанси – це основа будь-якого бізнесу, тому є потреба в бухгалтерах, фінансистах, аудиторах. Зі зростанням популярності на ринку систем онлайн-платежів збільшується кількість вакансій фінансових консультантів.
 4. Робочі спеціальності.

Будівельники, електрики, сантехніки, слюсарі, автомеханіки — потрібні професії у 2022 році. Загалом кількість  робочих місць у будівництві та видобутку загалом збільшиться у 2022 р. на 22% у порівнянні з попереднім роком.             Джерело зображення: вебсайт Стимул
Отже, зрозумівши свої здібності, інтереси та особисті якості, починаєш вибирати не кар’єру — а університет чи факультет. Дізнайтеся, які навички та досвід відповідають виду діяльності, яка вас цікавить. Аналізуйте інформацію з друзями та родичами. І завжди пам’ятайте: останній вибір за вами, тому що, обираючи кар’єру, ти обираєш долю. Професія має приносити задоволення та забезпечувати максимальну реалізацію твоїх можливостей.
Найпопулярніші та високооплачувані вакансії 2022 року пов’язані з розвитком технологій. У більшості галузей глобалізація та цифрова автоматизація призведуть до зростання попиту на ІТ та статистично значущого зростання. Машинне навчання, штучний інтелект, програмування, аналітика даних та кібербезпека, стануть лідерами ринку в майбутньому. Професії в галузі охорони здоров’я, торгівлі, фінансів, маркетингу та інші, як і раніше, будуть потрібними в Україні та в усьому світі.

Авторки: Воронкова Анастасія
                                                                                                             Кур’янінова Валерія