Як зробити сивол Перемоги та пам’яті: інструкція з фото

Сьогодні та завтра, 8-9 травня в Україні вшановують пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Замість «георгіївської стрічки» як символу пам’яті перемоги українців заликають використовувати квітку червоного маку. Адже смугаста чорно-жовта стрічка у сприйнятті українців тепер стала негативним символом, який асоціюється з небезпекою і тероризмом, її навіть дехто називав «колорадською». Тож як власними руками за 10 хвилин створити символ перемоги та пам'яті і таким чином доєднатися до всеукраїнської шани та поваги всіх героїв України читайте на нашому сайті. 

Для того, щоб зробити символ 9 травня — мак, вам буде потрібно:

DSC_1411

  • 50-70 сантиметрів червоної атласної стрічки завширшки 7-8 сантиметрів.
  • чорний гудзик або бусина для серцевини квітки
  • червоні нитки
  • голки для закріплення елементів з тканини
  • ножиці

Відріжте дві смужки довжиною в 7-8 сантиметрів і дві — по 5-6 сантиметрів від стрічки. Спочатку візьміть ті дві, що довші. Складіть їх навпіл та під кутом відріжте кожен край, щоб отримати трапецію.

DSC_1413

DSC_1415

Далі складіть дві обрізані стрічки разом, як показано на малюнку та скріпіть голками. Візьміть голку з ниткою та прошийте звичайними стіжками стрічки.

DSC_1417

DSC_1418

Після того потягніть із двох боків нитку, у вас мають з’явитися перші дві пелюстки майбутньої квітки.

DSC_1419

Те саме повторюємо із меншими смужками. Слід робити стіжки подалі від лінії відрізу, оскільки тканина може розпуститися. Далі складіть кожну пелюстку разом, накладаючи один завиток на інший, та зшийте нитками частини квітки.

DSC_1420

DSC_1422

Далі пришийте гудзик чи декоративну бусину у центр маку. DSC_1423

DSC_1427На зворот квітки можна одягти шпильку. За бажанням можна додати ще кілька рівнів пелюсток, відрізаючи від стрічки трохи коротші смужки, щоб у центрі були менші пелюстки.

DSC_1424

 У вас з’явився власний дуже гарний символ Перемоги. Обов’язково одягайте мак 8-го та 9-го травня!

Марина Галич