Юні українці, яких знає весь світ: музиканти, винахідники і волонтери

Недарма кажуть, що діти – майбутнє країни. Спостерігаючи за юними українцями, чиї імена рік від року фігурують у світових списках рекордсменів та чемпіонів, можна впевнитись, що майбутнє нашої держави – гідне й обдароване. Наступні історії – лише невеличка частинка серед тих, про які вже чув світ і які варто було б нагадати

http://www.rakhivnews.in.ua/

Левко Бондаренко – семирічний хлопчик із Харкова, який уже встиг стати двічі рекордсменом у Національній книзі рекордів. Вже 2015 року Лев читав зі швидкістю 145 слів на хвилину та вільно володів українською, російською та англійською мовами. А 2016 року він, поспішаючи на екскурсію  до океанаріуму, за 20 хвилин перерахував 310 наукових назв живих істот і особливості їхньої поведінки. У хлопця є мрія: стати космічним ученим-репортером.

Лев Бондаренко http://dozor.kharkov.ua/


Феноменальною пам’яттю володіє і Віталік Нечаєв. За неї та надприродний талант до навчання хлопець у 2013 році, у віці восьми років, став наймолодшим у світі лауреатом премії ім. Джузеппе Шіакка. Журі було вражене  прочитаним напам’ять «Кобзарем» (з початку до кінця!) та детально розказаними біографіями всіх українських гетьманів. Віталік захоплюється історією і тому пише свій власний підручник з історії України, який невдовзі збирається видати друком.

Віталій Нечаєв http://kor.ill.in.ua


Ліза Халявченко-Бабич – ще одна унікальна українська дівчинка. Вона народилася із синдромом Дауна, але це не завадило юному талантові у 13 років стати головним призером міжнародного дитячого музичного фестивалю в Болгарії. Відбулась ця перемога у 2014 році, і на той час лікарі прогнозували для дівчинки повну неможливість займатися музикою. Попри це, Ліза зуміла досконало оволодіти фортепіано.

Ліза Халявченко-Бабич https://vesti.dp.ua


Також надзвичайний музичний талант є в 11-річного львів’янина Богдана Луца. Маленький скрипаль – володар гран-прі міжнародного конкурсу «Таланти для Європи» й запрошений до гри у симфонічному оркестрі Словаччини.

Богдан Луц http://galinfo.com.ua/


А для Віті Матвіїшина з раннього віку захопленням були шахи. Наразі Вітя у свої 12 років – неодноразовий чемпіон всеукраїнських турнірів, майстер спорту з шахів в Україні та майстер ФІДЕ. Хлопець двічі тріумфував на чемпіонатах Європи, також бере участь у змаганнях світового масштабу.

Віктор Матвіїшин http://www.europechess.org/


15-річний винахідник з Ужгороду Марк Дробніч уже зробив чимало для світової науки. Авторству хлопця належить серія роботів ELFI, що керуються голосом. Марк здобув уже не одне перше місце у міжнародних наукових конкурсах, він потрапив до фіналу одного з найпрестижніших змагань – Google Science Fair – зі своїм проектом шкільного презентаційного мікроскопу з дистанційним управлінням. Цікаво, що всі свої роботи хлопець створює на основі конструктора LEGO. Марк також працює над створенням відеоінструкцій, завдяки яким кожна бажаюча дитина могла би створити собі робота.

Марк Дробніч http://inspired.com.ua/


Марія Довгань vk.com

Вартий особливого відзначення також і патріотизм юних українців. Наприклад, у 2015 році відомою на всю Україну стала історія десятирічної Марічки Довгань, що із власної ініціативи почала збирати кошти на тепловізор для бійців АТО. Для цього дівчинка пропонувала перехожим за дуже невеличку плату сфотографуватися з її собачкою.

Обдарованість українських дітей, їхня ініціативність, бажання поділитися власними досягненнями з усім світом – все це зворушує й надихає, і дорослим залишається лише вчасно помічати, підтримувати й підхоплювати таланти й корисні починання маленьких зірочок.

Марія ОСТАПЕНКО