Книги, які варто прочитати

У вільний від роботи та навчання час, хочеться не тільки погуляти з друзями та близькими, але й розслабиться та побути в тиші, для цього найкраще підійде чашечка ароматного какао та цікава книга.

Тому я зібрала добірку книг, які рекомендую прочитати всім, тут ви знайдете книги на будь-який смак та тематику.

До вашої уваги, мій топ-10 книг:

  1. «Тонке мистецтво пофігізму» — Марк Менсон

Хоч книга і невелика, але в ній вмістилося неймовірно багато думок, фактів та інсайтів, які застосовуються для всіх сфер життя.

Ця книга про прийняття негативного досвіду, про вміння наплювати на життєві негаразди та позбутися частих стресів. У книзі написані прості істини, які подано так, що хочеться взяти маркер і наголошувати на тій чи іншій думці, виділяти потрібні для себе тези і просто погоджуватися з кожним словом автора.

Дуже багато прикладів, сильні фрази, думки, які перевертають твою свідомість. При цьому книга читається дуже легко і швидко.

Після прочитання починаєш розуміти, що комплекси, проблеми, проблеми – вони якісь не такі. Втрачаєш фокус на них. Життя багатогранне. Не варто женуть за тим, чого просто немає.

Вважаю, що читати її треба всім. Тут ви знайдете все, проблеми, труднощі, невпевненість, зради, вірність, подорожі, свободу, смерть, наркотики та вибір.

  1. «Гордість та упередження» — Джейн Остін

Як я люблю романи, особливо якщо вони зі щасливим кінцем.

З таких книг можна почерпати багато корисних моментів, не тільки для дівчаток, а й для хлопців.

«Гордість та упередження» прекрасний роман.

По-перше, Слог. Спочатку його читати дуже важко, але потім звикаєш. І він стає таким надзвичайно красивим. Так що відразу хочеться побувати на той час, з тими манерами та атмосферою.

По-друге, моменти. Стільки подій. Ось я до кінця не знала, якою буде кінцівка і чи збудуться мої очікування щодо книги.

Ну і по-третє, почуття . Кохання та гординя не сумісні. Тож треба вибрати щось одне. Що вибрали головні герої Ви дізнаєтесь, прочитавши книгу.

У книзі порушується багато питань, які актуальні досі. Думаю, кожен знайде у цій книзі щось своє.

Твір справді вартий уваги. Мені сподобалося у ньому все. Вам я раджу поринути в атмосферу тих часів і полюбити цей шикарний роман.

  1. «Великий Гетсбі» — Френсіс Скотт Фіцджеральд

Ну хто не чув сумну історію кохання Джея та Дезі? А якщо не чули, то точно програвали сюжет книги на особистому досвіді: викладаючи історію в інстаграм, призначену тільки для однієї людини. Так і Гетсбі влаштовував вечірки, аби на них прийшла його улюблена Дезі.

Місцями мені було дуже шкода Гетсбі, адже він віддавав всього себе цьому коханню. А дівчина лише шукала становище вигідніше. Зараз це вже не рідкість, а значить, поступово йде поняття «справжнє кохання».

Це просто роман про кохання, вічна класика, до якої знову і знову хочеться повертатися. Скільки таких книг? Їх дуже багато. А ми не можемо засвоїти головний урок. Головне, бути з людиною якої ти любиш усім серцем, а ніс тим, хто багатший чи має статус.

  1. «Найбагатша людина у Вавілоні» — Джордж Самюель Клейсон

Істина завжди проста, але ми ускладнюємо. Для того, щоб грамотно розпоряджатися своїми грошима і примножувати свій капітал не потрібно мати спеціальну фінансову, економічну освіту. Насправді, все дуже просто. Якщо хочете дізнатися про закон грошей, рекомендую не відкладаючи прочитати книгу. Для мене вона стала Біблією. Світлом наприкінці тунелю під назвою «фінансова безграмотність».

Читати її одне задоволення. Після її прочитання у вас зовсім зміниться ставлення до грошей. Ви дізнаєтеся, що частина грошей, які ви заробляєте, НАЛЕЖИТЬ САМЕ ВАМ! Вони можуть працювати на Вас та примножити Ваш капітал.

Хочу закінчити вирізкою з книги:

«Успіх-це результат наших власних зусиль та здібностей. Досягти його ми зможемо тоді, коли будемо справді готові до успіху. При цьому слід пам’ятати, що саме мисленням обумовлені всі наші дії і ніколи наші вчинки не будуть мудрішими, ніж наші думки».

  1. Портрет Доріана Грея — Оскар Уайльд

Єдиний роман Оскара Уайльда, який виявився найуспішнішим твором автора, екранізувався у різних країнах світу понад 25 разів. Написаний і вперше виданий 1890 року.

Твір точно показує моральний занепад, але після падінь буває підйом. Усвідомлення всього скоєного приходить Доріану не скоро. Але знову ж таки автор майстерно показав, що за все доводиться платити. Доріан втратив розум і справді шкодував, що відбувається. А можливо, він був справжнім циніком і його жаль було лише спроби показати себе краще, ніж є. Проте його голову охопив страх, він боявся самого себе,що він зробив у минулому.

  1. «Чоловіки з Марса, жінки з Венери» — Джон Грей

Починайте читати вже зараз. Гарантую, на багато проблем ви подивіться інакше. Можливо навіть знайдете рішення. Ця книга як персональний сімейний психолог: повільно і докладно розжовує що та як. Спочатку це може трохи дратувати, ну така особливість американських письменників, зате потім втягуєшся в це все більше і більше.

Поділюсь з вами парочкою цікавих думок:

1) У коханні ми даємо людині те, чого самі потребуємо, а не те, що вона хоче отримати.

2) Якщо чоловік хоче бути одним, це не означає, що він більше не хоче бути з тобою. Просто йому потрібно вирішити проблему.

3) Чоловік не здатний бути чуйним 24/7. Але це значить, що він розлюбив.

4) Формула щасливих стосунків – коли чоловік уміє віддавати, а жінка вміє приймати. І це не про гроші.

5) Не кажи: «Не міг би ти…», кажи: «Зроби, будь ласка».

Комусь ці тези здадуться очевидними. Але суть у чому? Мало знати, треба вміти використати на благо.

  1. «Після» — Анна Тодд

Сміливо, чуттєво, романтично!

Після … Твоє життя не буде як до цього .

Спочатку я взагалі не планувала читати цю історію, всі говорили, що це мила версія «50 відтінків сірого». Але щось все-таки мене штовхнуло прочитати цю книгу.

Читається на одному подиху, затягує з перших сторінок, і ти вже не можеш зупинитися. Хочеться читати все швидше і швидше, щоб дізнатися що ж там далі? Чергова сварка чи чергове примирення.

Знайомство Теси з Хардіном геть перевернула її життя. Тесса — тиха і зразкова дівчинка, в той же час уперта, закохалася в біса привабливого хлопця Хардіна, з великими зеленими очима, з татуюваннями на тілі, якому, буквально, наплювати на всі правила.

P.S Я подивилася фільм знятий за цією книгою, і жахливо засмутилася …ДЕ ВСЕ? Порівнюючи книгу і фільм взагалі здається, що це дві різні історії.

8.«Дружина Вбивці» — Віктор Метос

«Ніщо не є таким хорошим або таким поганим, яким здається збоку».

«Брехня самому собі – найгірший вид брехні».

Джессіка Ярдлі – федеральний прокурор, її колишньому чоловік – серійний убивця, який чекає на страту. Джессіка змушена звернутися до колишнього за допомогою в затриманні іншого маніяка — ще більшого чудовиська.

Приголомшлива історія про маніяків та профайлерів, яка вибивається з низки схожих сюжетів. Головна відмінність є те, що тут маніяка знаходять ще в середині книги. Друга частина історії — судовий розгляд над ним.

Було дуже цікаво читати про те, що відбувається в суді. Автор книги у минулому сам був прокурором, а пізніше заснував адвокатську контору – бачив процес судочинства з обох боків. Процес описаний досить детально, але читати не нудно завдяки великій кількості несподіваних сюжетних поворотів.

Історія прочитана на одному диханні практично за один день. Це той випадок, коли радієш, що книга не поодинока.

  1. «Всередині вбивці» — Майк Омер

«Психопатом є одна людина із кожної сотні. І більшість із них абсолютно нешкідливі.»

Трилер з елементами детективу та психоаналізу – моє улюблене поєднання. Тут всі ці компоненти на вищому рівні.

Книжка захоплює з перших сторінок. Родзинкою сюжету можна назвати те, що 2 лінії (минуле і сьогодення головної героїні) тісно переплетені протягом усієї розповіді.

Вона — «закрита книга», завжди зосереджена, серйозна і часом навіть трохи похмура. Він – екстраверт, ніколи не сумує, ніщо його не лякає. Об’єднує їх, мабуть, лише одне — концентрація на досягненні результату, затриманні вбивці.

Автор дуже докладно описав думки та почуття вбивці. І тут йдеться не про його стан у конкретний момент, у книзі детально показано розвиток його одержимості, як кожен успіх чи невдача впливає на нього, посилює його манію.

У книжках цього жанру немає без важких, похмурих сцен. Але той факт, що герої не позбавлені почуття гумору, допомагає трохи послабити напругу. Читається легко, буквально за 2 вечори.

  1. «Француженки не сплять на самоті» — Джеймі Кет Каллан

Бонжур, щастя! Французькі секрети гарного життя

У французькій мові є вираз se changer les id?es — потрібно іноді змінювати свою точку зору, відправитися кудись де ви ще не були, забути про все і насолодитися моментом.

Найчарівніші жінки світу діляться секретами гарного життя: як знайти своє джерело радості та натхнення; як купувати менше, але з набагато більшим толком; як виглядати на мільйон за кілька євро; як фліртувати по-французьки (з наміром і просто так) і як радіти життю щодня.

???? ?? ?????  -це жест, досвід. Це проживання кожної миті, яке неможливо повторити і тому й треба цінувати, доки воно не промайнуло і не кинуло назавжди. Це вміння жити тут і зараз, вміння цінувати звичайні хвилини життя. Це дружба та розуміння того, що нічого не триває вічно. Такі миті і є – щастя життя

Француженка ніколи не сидить в очікуванні якогось особливого моменту, вона вже насолоджується зараз. Навіть будучи заміжньою у неї є друзі-чоловіки та подруги, спілкування з якими не дозволяє її чоловікові розслабитися) Таким чином, він розуміє що будь-якої миті він може її втратити. Від цього вогник між ними ніколи не згасає)

Ну і крім розмови про стосунки між чоловіком і жінкою, тут описані, дуже корисні поради для побутового життя: багато кулінарних рецептів, як є все і не товстіти, лайфхак з нижньою білизною

І наостанок виокремлю, то відчуття після прочитання цієї книги, якийсь спокій на душі, ну і звичайно ж, натхнення на різні експерименти та пізнання себе.

Владлена Манько