Мандрівниця Ольга Білинська про самостійні подорожі, країни Балканського півострова та Боллівуд

Запорізькі мандрівники Ольга Білинська і Юрій Васильєв спільними зусиллями змогли організувати клуб для людей, які не уявляють свого життя без подорожей. Ольга - дівчина, яка здійснила безліч поїздок до більш, ніж 30 країн світу. Вона розповіла про свою історію і поділилася досвідом, а також дала кілька порад для тих, хто так само мріє пов'язати своє життя із подорожами

vk.com

— Як давно почалася «жага» до подорожей?

— Хоч подорожувати Україною я почала ще з 4 років з батьками, саме «жага» з’явилася десь років у 16. Тоді я почала активно займатися туризмом і скелелазанням, і щоліта ходила в похід по горах Кавказу. А коли познайомилася з Юрою (Юрієм Васильєвим — соорганізатором клубу — прим. ред.), ми вирішили самостійно проводити походи. Я мала досвід походів із різними компаніями та організаціями, тод вже бачила їх плюси і мінуси. Мені захотілося складати маршрути і організовувати походи саме так, як ми це собі уявляємо, в якомусь оптимальному форматі. Ну, і тим самим залучати інтерес до туризму все більшої кількості людей. Для створення клубу нам знадобився сайт і групи в соціальних мережах. Як такого територіального розташування в клубу немає, але ми періодично організовуємо активні заходи в тій місцевості, де знаходимося — будь то Запоріжжя або Гонконг.

vk.comvk.com

— Як часто ви вирушаєте у нові поїздки?

— Це залежить від сезону. Влітку зазвичай водимо походи по Карпатах, але цього літа плануємо займатися організацією турів Албанією. Зазвичай займаємося організацією 2-3 закордонних поїздок на  рік. Можемо і частіше, якщо буде більше охочих подорожувати. Крім цього ми подорожуємо й самі. Тиждень тому повернулися з семимісячної подорожі Балканськими країнами і Південно-Східною Азією. Через місяць — летимо до Албанії.

vk.com

vk.com

— У яких країнах ви вже побували?

— Я була в 34 країнах, Юра — трохи менше. Я просто я в студентські роки встигла помандрувати Європою зі студентською організацією «BEST». Протягом недавньої подорожі ми відвідали Туреччину, Албанію, Чорногорію, Македонію, Сербію, Індонезію, Малайзію, Камбоджу, Лаос, Таїланд і Гонконг. У Туреччині та Чорногорії були вже не вперше.

— Наскільки складно організувати поїздку за кордон?

— Ми не користуємося послугами турагенств, тому що це — зайві витрати, тож самостійно займаємося організацією. Квитки можна купити на сайтах авіакомпаній, маршрут — спланувати, користуючись онлайн-картами і грунтуючись на відгуках і порадах інших мандрівників. Такої інформації дуже багато в інтернеті. Це нескладно, якщо є достатньо знань. Тому дуже класно, що періодично проходять заходи, де мандрівники можуть поділитися порадами один з одним.

vk.com

vk.com

— Як вам вдається заробляти гроші і поєднувати це із подорожами?

— Зараз до нашого клубу «Need For Travel» ми більше ставимося як до хобі, яке іноді дозволяє покрити нам деякі витрати під час подорожей. Працюємо на фрілансі: я пишу статті, Юра працює з зображеннями. Хоча, коли були в Індії, я знаходила підробіток в Боллівуді — індійському кінематографі. В Азії дуже цінуються люди європейської зовнішності.

— Які поради можна дати тим, хто вперше вирішив поїхати закордон і прагне організувати свою подорож самостійно?

— Не потрібно боятися. Спочатку варто помандрувати Україною, поспілкуватися з іншими мандрівниками. Тоді буде більше знань і впевненості. Можна відразу поїхати за допомогою турагенств. А потім вже за досвідом спланувати самостійно. Це все індивідуальні питання.

Підготувала Єлизавета ХВЕДЧИК