Масниця з барабанами під запорізьким дубом (ФОТО)

Масниця - одне з відомих давньослов'янських народних свят. Цього року під легендарним запорізькім дубом всі охочі мали змогу провести останній день масниці разом із етно-музичним клубом «БарабанЗА».

Ще свято Масниці в давнину у східних слов’ян називалося Комоїдиця. «Коми» — це хлібці з вівсяного, горохового і ячмінного борошна, в яке додавалися сушені ягоди й горіхи. Їх з’їдали в останній день Масляної. Тривала вона два тижні: за тиждень до весняного рівнодення (22 березня) і тиждень після. Весь цей час люди пекли млинці — символи сонця. Подавали їх гарячими і щедро присмачували маслом, яке тануло на гарячих млинцях, як сніг на сонці.

quote-iconМи хотіли підтримати це місце, дуб вмирає, люди забувають про нього, ми б хотіли надати якогось нового смислу цьому центру

Традицію свята вирішили підтримати й в Запоріжжі. «Ще місяць тому ми з Денисом Васільєвим, нашим керівником, вирішили організувати свято біля Запорізького дубу для того, щоб підримати це місце, бо дуб вмирає. Люди забувають про нього, і ми б хотіли надати якогось нового смислу цьому центру. Як раз наближалась Масниця, і ми подумали, що буде добре влаштувати тут це свято», — говорить одна із учасниць колективу «БарабанЗА».

«Це — наш перший захід у цьому році. Також ми, як музей історії музичних інструментів, плануємо цього року організувати тут багато цікавих заходів, пов’язаних з музикою, з виготовленням музичних інструментів, навчанням грі на них», — розповідає засновник етно-музичного клубу і однойменного музею історії музичних інструментів Денис Васильєв.

Гості свята мали змогу побачити виступ музичного гурту «БарабанЗА», спробувати себе у ролі музикантів, водити хороводи під українські ритми, куштувати млинці з кавою або чаєм, сфотографуватися на локаціях, спробувати себе у стрільбі з лука, а також їх чекав музичний перфоманс – батл між запорізькими тулумбасами та африканськими джембе.

Вікторія КУРТЄВА