Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом в освітніх закладах

3 листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі, який започатковано у 2020 році. Насилля та булінг у закладах освіти – дві найстрашніші речі, які може відчувати доросла людина, а тим паче дитина. Часом діти бувають жорстокими один до одного, не можуть знайти спільної мови і в результаті страждають від цього.

У 2019 році звіт ЮНЕСКО засвідчив що кожна третя дитина страждає від прояву боулінгу та кожний десятий учень від кібер- залякування» – інформує Сергій Шкарлет.

Підлітки по-різному переживають шкільне залякування або насильство. Хлопчики частіше беруть участь у фізичних бійках та зазнають фізичних нападів. Серед дівчат частіше зустрічаються психологічні знущання. Також від булінгу страждають через  зовнішній вигляд, расу, національність та колір шкіри.  І це звісно неприпустимо та неетично, кожна людина має право виглядати так, як вона того хоче.

Не можна ігнорувати наслідки знущань та насильства.Залякування впливає на результати навчання учнів і підвищує ймовірність припинити навчання після завершення середньої школи.

У нас час діти використовують інтернет для саморозвитку в період шкільного та позашкільного навчання і стикаються деколи з кібергбулінгом.

Джерело: Яна Рожко

У цій ситуації важливим питання є: як допомогти дитині яка не зазнала кібербулінгу ? Психологи радять: ,, Збудувати фундамент довіри з дитиною, адже довіра може запобігти та допомогти подолати булінг”. Якщо довіра відсутня у відносинах батьків з дитиною, то буде набагато складніше допомогти подолати труднощі у спілкування з однолітками. Дитина повинна довіряти своїм близьким, так набагато краще жити та існувати в соціумі.

Інфомаційний портал «Пороги» підготували невелику кількість порад як діяти у разі підозри булінгу над вашою дитиною:

-якщо дитина замовчує і не розповідає про свої проблеми, але ви помічаєте що щось не так, потрібно спокійно поговорити із дитиною і дізнатися можливо його щось турбує, в разі чого обов’язково підтримати;

-якщо булінг відбувся у школі потрібно негайно поговорити із директором або викладачем та знайти вихід із ситуації;

-обміркувати як потрібно не травмуючи власну дитину ще більше обговорити його власні дії та можливо знайти проблему в них;

-ні в якому разі не звинувачувати свою дитину у тому що вона сама винна у тому що її не поважають;

-виражати усіляку підтримку та допомогу, адже в такий складний період це дуже важливо.

МОН рекомендує використовувати публікації за покликанням під час проведення просвітницьких заходів у школах та інших закладах освіти та брати до уваги інформацію тільки з офіційного веб-сайту ЮНЕСКО.

Дар’я Хоменко, Яна Рожко