Музика та її магічний вплив на мозок

Музика оточує нас все життя. Навіть до народження батьки вмикають класичну музику своїм дітям оскільки вже відомо, що музика грає свою особливу роль у розвитку мозку дитини до народження. Її прослуховування під час вагітності надає не тільки заспокійливу та підбадьорливу дію на вагітну жінку, але й позитивно впливає на дитину в утробі матері.

І це тільки початок. Надалі музика ще частіше лунає в нашому осередку. Отже, як на нас впливає музика та які дивовижні процеси проходять у нашому організмі ви дізнаєтесь саме зараз.

Спочатку вухо перетворює музику в нервові імпульси, які потім потрапляють у мозок. У слуховому центрі кори головного мозку ці нервові імпульси аналізуються та перетворюються у слуховий образ. Надалі багато областей мозку беруть участь в обробці різних компонентів музики, особливо які контролюють мову, рух і пізнання, пам’ять та емоції. 

Музика активізує розумові здібності, а також працездатність та зосередженість, здатна розвивати та підвищувати інтелект людини.Чи існує взаємозв’язок між музичними вподобаннями людини та рівнем її інтелекту? Для цього розглянемо результати тестування психологів, які дослідили музичні смаки та рівень IQ у 467 старшокласників-добровольців. Учасники з найвищим коефіцієнтом інтелекту виявилися поціновувачами інструментальної музики, зокрема електроніки, джазу і класики. 

Також позитивно спливати на наш мозок може і тривале музичне навчання.

Інтенсивні тренування на музичних інструментах викликають структурну нейропластичність у різних областях мозку, а практика співу може змінити організацію частини мозку, яка бере участь у регуляції висоти голосу та обробкою мови. Загалом обидва типи музичного навчання зміцнюють зв’язки між областями мозку, пов’язаними з емоціями.

Отже, музика має великий вплив на людський мозок. Про це свідчить величезна кількість досліджень науковців та історії відомих музикантів та вокалістів. Також важливо, щоб музика, яку ви слухаєте, приносила вам задоволення і тільки тоді позитивні ефекти не змусять себе чекати.