На базі факультету журналістики ЗНУ створено Південноукраїнський центр медіаграмотності

В рамках гранту, присвяченому медіаосвіті та медіаграмотності, на факультеті журналістики Запорізького національного університету створений Південноукраїнський центр медіаграмотності. Також у рамках роботи цього центру восени у ЗНУ буде введенанова дисципліна - "Медіакультура". 

До складу Південноукраїнського центру медіаграмотності увійшли Запорізька, Дніпропетровська та Херсонська області. Він створений з метою поширення медіаосвіти та медіаграмотності, в першу чергу, серед студентів,  а також більш широкої аудиторії. Найближчими днями почне роботу сайт цього центру, де кожен користувач матиме змогу отримати інформацію про явище медіаосвіти, про впровадження цієї науки в Україні та за кордоном, а також практичні поради щодо медіаграмотності.

На базі центру з будуть проходити тренінги, зустрічі та круглі столи за участю запорізьких фахівців з медіаграмотності, а також заплановано запросити представників цієї галузі із Києва, Львова та інших регіонів України. Перша така зустріч уже відбулася на факультеті журналістики 19 травня  за участю керівника Інституту екології масової інформації Львівського національного університету імені Франка, професора Борис Потятинника.

З початком нового семестру на усіх факультетах ЗНУ буде введена дисціпліна «Медіакультура». Курс лекцій буде викладатися за двома напрямками — для спеціальностей, що не пов’язані із педагогікою та власне педагогічних. Дисципліна не буде обов’язковою, а входитиме до переліку тих, що варіативних, тобто таких, які студенти обирають самостійно. У чому полягає актуальність курсу, розповів заступник декана факультету журналістики Віктор Костюк:


Мета курсу полягає у тому, щоб сформувати у студентів вміння об’єктивно і критично ставитись до мас-медіа, розуміти, чому різні ЗМІ по-різному інтерпретують події і на основі цього навчити їх розуміти, який журналістський матеріал є правдою. На, жаль, за словами Віктора Костюка, дисципліна не передбачає семінарських занять, оскільки опанування такої науки, як медіаграмотність, повинно відбуватись у формі діалогу.

Для студентів не педагогічних спеціальностей курс викладатиме завідувач кафедри соціальних комунікацій, доктор філологічних наук, професор Олена Семенець, а для тих, чия майбутня спеціальність буде пов’язана із педагогікою — кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри журналістики Віктор Костюк. 

Марина Галич