На факультеті журналістики відбувся круглий стіл за участю львівського професора

IMG_20150519_133508У рамках гранту, присвяченому медіаосвіті та медіаграмотності, 19 травня на факультеті журналістики ЗНУ відбувся круглий стіл за участю керівника Інституту екології масової інформації, професора Борис Потятиника. У обговоренні питань медіаграмотності узяли участь студенти та викладачі факультету, а ткаож гості із Класичного приватного унівеситету. 

Борис Потятиник зазначив, що медіабізнес може бути небезпечним, оскільки у погоні за грошима бізесмени нехтуютIMG_20150519_133442ь відповідальнвстю. Саме тому медіаграмотність і є актуальною, якщо вона розрахована на широку аудиторію, а не лише на журналістів чи працівників медіа.

Проте, за словами професора, сьогодні ця проблема і впливовість інформації є недооціненими суспільством і державою. Зокрема він запропонував присутнім провести експеримент: у пошуку Google ввести слово «фальсифіковані» і подивитись на варіанти запитів, які запропонує пошукова система:


Тобто запит «фальсифікована інформація» не є приорітетним для аудиторії. Її більше цікавить фальсифіковані ліки, гроші і подібне.

IMG_20150519_133452У свою чергу, заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи, доцент Віктор Костюк наголосив, що завдання журналістів полягає у тому, щоб донести медіаосвітню інформацію до аудиторії та навчити її ствитись критично до продукту у ЗМІ.

Під час засідання обговорили питання вікових груп, які потрібно навчати медіаграмотності — школярі, студенти, доросле покоління та люди поважного віку. Разом із тим, Борис Потятиник наголосив, що у тому випадку, коли медіаосвіта буде викладатись майбутнім фахівцям — журналістам, і буде сприйнята ними, можна буде сподіватись, що ця наука невдовзі буде поширена і на більшу аудиторію.

Марина Галич