На факультеті журналістики ЗНУ з’явилася нова освітня програма

Цієї вступної кампанії в Запорізькому національному університеті вперше відбудеться набір на освітню програму бакалаврату «Інформаційна справа» (спеціальність: «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», факультет журналістики).

https://i.kinja-img.com

Навчання здійснюватиметься на денній формі навчання (обсяг прийому 36 осіб) упродовж 4 років (240 кредитів) та на заочній формі (14 осіб) протягом 5,5 років (240 кредитів). Для навчання за цією освітньою програмою необхідно мати повну загальну середню освіту й скласти ЗНО із української мови та літератури, історії України й іноземної мови або математики (на вибір абітурієнта).

Освітня програма «Інформаційна справа» (галузь знань – 02 «Культура і мистецтво», спеціальність – 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа») передбачає підготовку фахівців за спеціалізацією інформаційна справа. Результатом засвоєння знань має стати ґрунтовна підготовка під час навчальних та виробничих практик, проведення практичних занять на базі університетських комп’ютерних класів і лабораторій, тренінги від провідних вітчизняних і зарубіжних практиків інформаційної галузі. Студенти, які вирішили здобувати вищу освіту в цій галузі, набудуть уміння працювати із сучасними базами даних, гнучкі професійні навички, спроможність удосконалювати фахові вміння відповідно до темпів розвитку інформаційно-комунікаційних технологій.

Результати засвоєння програми визначаються знаннями та навичками, що їх набудуть випускники, а також їхньою здатністю застосовувати набуті знання, навички у відповідності до завдань своєї професійної діяльності. Зокрема, йдеться про такі вміння, як створення баз даних і використання інтернет-ресурсів для інформаційної діяльності; пошук, зберігання, класифікація та систематизація інформації для різних типів контенту та носіїв, оптимізація інформаційних процесів. Не менш важливими навичками, які здобудуть студенти під час навчання, є моніторинг, аналіз, оцінка, розповсюдження та надання в користування інформації та знань у будь-яких форматах. Крім того, під час перебування в університеті вони опанують аналіз потоків і масивів документів та електронних даних; підтримання ділової комунікації із суб’єктами інформаційного ринку, користувачами, органами влади та управління, засобами масової інформації. Їх навчать використанню PR-технологій та інших видів соціальних комунікацій в умовах новітньої інформаційно-технологічної інфраструктури; а також –застосуванню технологій електронного врядування та електронного документообігу.

Серед можливих галузей працевлаштування випускників – інформаційні агенції, інформаційні установи різного рівня та форм власності, відділи опрацювання інформації на підприємствах, в органах державної влади та місцевого самоврядування. При цьому вони матимуть право обіймати такі посади, як фахівець у галузі інформації та інформаційного аналізу; документознавець-аналітик інформаційних служб, центрів; оброблювач інформаційного матеріалу; організатор діловодства; менеджер інформаційних систем; інформаційний аналітик (консультант). А також – референт, помічник керівника підприємства, установи, організації; референт у службах державної адміністрації; спеціаліст служби науково-технічної інформації; керівник інформаційної служби або агентства; секретар адміністративних органів.

Представники факультету журналістики запрошують абітурієнтів обрати для навчання цікаву освітню програму, оволодіти актуальними знаннями, а в майбутньому мати змогу пов’язати своє життя із сучасною престижною професією.

Факультет журналістики