На «Книжковому арсеналі» покажуть німий фільм Довженка

На відкритті V Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» 22 квітня покажуть відреставрований німий фільм Олександра Довженка «Арсенал» 1928 року з новим саундтреком від британського продюсера і мульти-інструменталіста Гая Бартелл.

«Арсенал / Січневе повстання в Києві» — історія про те, як Центральна Рада душила більшовицьке повстання на київському заводі. Це один з найскладніших за формою фільмів Довженка. Він прославив режисера в масштабах Західної Європи та Північної Америки. Цікаво, що Довженко і сам служив в армії УНР, і в 1918 році брав участь у штурмі заводу «Арсенал».

https://youtu.be/Xlpu1g3RUYw

Невиразне протиставлення сил і паралельний монтаж різних подій залишають глядача наодинці з відчуттям хаосу війни, а ексцентрична манера гри акторів вписує камерні історії в історичне полотно і формує чітке пацифістське послання. Все це робить «Арсенал» одним з найважливіших творів українського кіноавангарду.

Національна рада американських кінокритиків відзначив «Арсенал» серед п’яти кращих стрічок 1929 року.

«Книжковий Арсенал» — проект музейного комплексу «Мистецький арсенал», який цього року відбудеться 22-26 квітня у Києві.

Джерело: comma.com.ua