Найароматніше свято Болгарії — Фестиваль троянд у Казанлику

За традицією у болгарському місті Казанлик наприкінці травня-початку червня мешканці відзначають Свято троянд. Цього року цей романтичний захід, назва якого болгарською звучить як "Фестивал на розата", триватиме з 31 травня до 2 червня.

restodessa.od.ua

little rose pngМісцевий ґрунт та клімат є максимально сприятливими для цих квітів

Троянда є однією з найбажаніших і найулюбленіших квіток у всьому світі. А ще вона приховує в собі безліч символів: вона є образом краси, кохання, віри, пристрасті й відданості. Вже давно троянда стала одним з символів Болгарії і згодом стала приводом для щорічного фестивалю в Долині троянд.

Долина троянд — одне з найгарніших місць у Болгарії. Цей район свого часу було обрано для штучного вирощування троянд, оскільки місцевий ґрунт та клімат є максимально сприятливим для цих квітів. Традиція ж проводити фестиваль у Болгарії виникла в 1903 році. На території Долини троянд  — місто Казанлик, неподалік від руїн давньої фракійської столиці. Саме сюди з’їжджаються люди наприкінці травня, щоб зануритися у світ трояндової казки.

bulgaria.wonder-woman.ru

little rose png

Надзвичайно приємний аромат і корисні властивості трояндової ефірної олії зробили її відомою на весь світ

А ось і трішки історії. Троянди були привезені у Болгарію з Сирії понад 300 років тому. З тих часів і до сьогодні з «корелеви квітів» роблять знамениту трояндову олію. Надзвичайно приємний аромат і корисні властивості виробленої з троянди ефірної олії зробили її відомою на весь світ.

Збирання троянд в долині біля Казанлику, 1870-і роки, гравюра австро-угорського мандрівника Фелікса Філіпа Каніца.

Збирання троянд в долині біля Казанлику, 1870-і роки, гравюра австро-угорського мандрівника Фелікса Філіпа Каніца.

Свято троянд перетворилося на міжнародну урочисту подію завдяки тисячам туристів, які щороку приїжджають на цю дивовижну подію. У програму включено традиційний збір трояндових пелюсток, майстер-клас з видобутку ароматної олії, виставки живопису та фотографії (присвячені символу свята, звісно). Ну, і яке ж болгарське свято без святкової ходи та фольклорного фестивалю?

tourister.ru

little rose png

Трояндовий вінок — головний атрибут свята

Традиційно прийнято приходити на свято в національному одязі з символікою святкової квітки. А гостям міста достатньо буде одягнути на голову трояндовий вінок — головний атрибут свята. Вважається, що люди, які регулярно дихають повітрям, наповненим ароматом троянд — найбільш доброзичливі та ненав’язливі. Ось чому болгари такі відкриті та приємні люди! 🙂

Дорослим на фестивалі буде цікаво подивитися на найрізноматніші сорти троянд, а діти, тим часом, можуть взяти участь у тематичних «квіткових» майстер-класах та конкурсах.

travelcalendar.ru

Наприкінці свята проводять традиційний конкурс — обирають одну дівчину із 20-ти претенденток, яка стає Королевою троянд. Завдання майбутньої королеви – зібрати найбільше пелюстків троянд з-поміж усіх учасниць. Дівчину, яка отримує це святкове звання, впродовж свята носять на руках, порівнюючи її з прекрасною тендітною квіткою.

puteshestvie.net

І фінальним акордом свята стають веселі вечірні танці, у яких беруть участь усі бажаючі, незважаючи на рівень танцювальної майстерності. 🙂

Одже, якщо ви коли-небудь будете в Болгарії, то обов’язково завітайте на це найароматніше свято або ж просто помилуйтеся знаменитими трояндовими садами цієї сонячної країни!

Марія ГЕДІКОВА

Олександра ЛОЗОВ’ЮК