Наскільки люди залежні від смартфонів?

З кожним роком і кожним днем у нашому світі технології роблять нові кроки. У цей період нашого життя неможливо уявити навколишнє середовище без комп’ютерів і смартфонів. Завдяки таким технологіям ми можемо спілкуватися, навчатися, дивитися відео, читати книги, грати в ігри – все це за допомогою гаджетів.

Брати із собою смартфон, коли виходите з дому, у дорозі, переглядати веб-сторінки, грати в ігри, читати статті – для людей це вже буденність. Ніби це добре, тут є все: від великої кількості інформації  до можливості листуватися онлайн. Але ні, ми навіть не помітили, скільки людей починає сидіти вдома, тому що тепер можна спілкуватися через смартфони та комп’ютери. Існує багато безглуздих ігор, де можна годинами сидіти й відмовлятися від щоденних потреб.

Люди стають схожими на зомбі, вони забувають про навколишній світ, вони забувають, що таке гуляти з друзями і говорити про нове, цікаве і корисне, вони забувають, що таке життя і як жити.

Але для деяких людей, сучасні технології допомагають відпочивати. Тобто відволіктися від своїх, або глобальних проблем, відпочити після роботи, навчання, тощо.

Але всеж таки ми живемо в епоху інформаційних технологій. Пересічний сучасний громадянин вже не уявляє життя без електронних пристроїв. Однак це не слід вважати чимось поганим. Новітні досягнення не тільки прискорюють темп нашого життя, але й роблять життя більш комфортним і автономним. Сьогодні ви можете жити повноцінним життям, не виходячи з дому. Замість того, щоб йти в офіс на роботу чи робити покупки в магазині, ви можете користуватися різноманітними розважальними послугами вдома. Наприклад, є можливість читати неопубліковані книжки, здійснювати інтерактивні подорожі країнами та екскурсії різноманітними музеями світу, вивчати іноземні мови, відвідувати курси підвищення кваліфікації тощо. Все це тепер для нас звичайне явище завдяки наявності гаджетів.  Тому говорити про масове зомбування людей марно.

Сучасні гаджети дають людині багато переваг. Інша справа, що з цього потрібно вміти отримувати користь. Наприклад, онлайн ігри. З одного боку, це марна трата часу. Крім того, є і жорстокі ігри, від яких людина отримує негативну енергію і наслідує модель поведінки, яка присутня у персонажів гри. Такі ігри негативно впливають на психологічний і моральний стан людини. Нерідкі випадки, коли гравці втрачають гроші, намагаючись заробити на віртуальній грі. З іншого боку, деякі ігри стимулюють розвиток мозку, покращують пам’ять і сприяють розвитку інтелекту людини. Є багато корисних програм для смартфона, які можуть допомогти в різних життєвих ситуаціях. Наприклад, програми з навігаторами дозволяють визначати ваше поточне місцезнаходження та прокладати шлях до невідомих місць незалежно від погоди та часу доби.  Але не варто зловживати гаджетом і ігнорувати спілкування в реальному часі. У цьому випадку є ризик стати так званим “зомбі”.

Отже, користуйтеся гаджетами та споживайте корисну інформацію. Адже це може полегшувати ваше життя, розвивати та покращувати вашу продуктивність. Та фільтруйте потік інформації і не забувайте про навколишній світ, який вас оточує, бо можна й не помітити, як гаджет стане вашою реальністю.

Автор: Денис Таран