Переможців «Short Film Festival» нагородили в ЗНУ

У Запорізькому національному університеті пройшов перший фестиваль короткометражного кіно "Short Film Festival", який організувала Студентська рада ЗНУ. 28 квітня відбулося нагородження переможців фестивалю.

Третє місце із стрічкою «Trash» посів п’ятикурсник ЗДІА Іван Волянський. Друге місце узяла робота студента факультету журналістики ЗНУ Вячеслава Чиженка «Окно», а переможцем став «Містер Х», як його називають самі організатори, із короткометражкою «А якщо так?». Справа в тому, що оргкомітет не зміг ідентифікувати особу переможця, оскільки він надіслав роботу на пошту Студентської ради через автоматичне посилання з файлообміннику. Наразі огрганізатори фестивалю намагаються знайти переможця. Також серед переможців Міла Родічева з роликом «Одиночество», який виборов номінацію «Симпатії журі».

Щодо ідеї та організації першого студентського фестивалю короткометражного кіно ми поспілкувалися із однією з організаторів, головою інформаційного сектору Студради ЗНУ Кристиною Марченко.


— «Short Film Festival» — це наш пілотний проект, який створений по типу столичних фестивалів, де їх проводиться багато. Але у Запоріжжя відчуває недостаток заходів, присвячених кіно. Тому це і стало мотивацією до організації фестивалю.

— Кому належала ідея фестивалю?

— Ідея прийшла прийшла на зборах Студентської ради. В якості журі ми запросили Дмитра Ширкова, який працював з багатьма зірками, наприклад «Иванушки International». Також він відеограф та фотограф. акож запросили Марину Курінну, студентку нашого університету, яка наразі є креативним директором каналу ТВ-5. Також членом журі був директор Центру культури ЗНУ Андрій Бондаренко. Запросили також Юрія Мате, який є головою представництва CinemaHall в Запоріжжі.

— Як довго ви готувалися до фестивалю, хто його організовував?

— Ми працювали 2 місцяці над організацією, один раз його переносили, оскільки були певні проблеми з організацією, але нам із головою культурного сектору Студентської ради  Артемом Погребняком вдалося втілити його у життя. Загалом ест пройшов круто, нам настільки сподобався процес організації і той «День Х», коли вже почався фестиваль, що наступного року ми збираємося організувати другий фестиваль короткометражного кіно на регіональному рівні. Ті роботи, які ми побачили, говорять про те, що в Запоріжжі тики створюється круте та якісне ідейне кіно.

ЗНУ фест
— Скільки усього було учасників фестивалю?

— Усього свої роботи надіслали 7 учасників, проте один ролик ми не показували, оскільки його автор не прийшов на фестиваль. А от щодо «Містера Х», ми сподівалися, що він буде у залі під час показу фільмів, тому показували його фільм.

— Які призи чекали на переможців «Short Film Festival»?

— Ми нагороджували переможців призами від партнерів. Це були флешки, грамоти, кубки і певні цінні призи.

Організатори планують, що наступний «Short Film Festival» відбудеться восени, але вже на регіональному рівні. Усі відеороботи фестивалю можна переглянути за посиланням. 

Марина Галич