Перше антикафе у Запоріжжі припинило свою роботу

24 березня на офіційній сторінці антикафе "Бочка Меду" з'явилась інформація про закриття закладу. Причиною закриття власник називає "проблеми з приміщенням"

Антикафе Бочка мёда Фото: vk.com/bochkam

Ця новина сколихнула молодіжну спільноту Запоріжжя, адже з цього закладу все почалось. Антикафе, тайм-кафе або smart-cafe в Запоріжжі стали відкриватися в 2012 році. Першим таким антикафе стала «Бочка меду».

Антикафе Запорожье

Фото: vk.com/bochkam

Особливістю цих закладів є те, що платите ви не за страви, які споживаєте у ньому, а за гарно проведений час. Так у кожному антикафе є певна ціна за годину перебування та умови, чим ви можете користуватися протягом цього часу.  Заклад, звичайно, надає деякі продукти — печиво на вибір, чай, кава, соки, які ти можеш поглинати у будь-якій кількості — проте приходять сюди не задля того, щоб поїсти. Здебільшого люди збираються у таких місцях, щоб гарно провести час за спілкуванням та настільними іграми.

Антикафе Запорожье

Фото: vk.com/bochkam

Багато кружків та дитячих студій використовують такі заклади як місце проведення занять та тренінгів (зокрема клуби юних художників або розмовні клуби, де вивчають англійську). Нерідко й сама адміністрація влаштовує цікаві заходи. Так, наприклад, у «Бочці Меду» кожного тижня проводили чи то сеанси гри у «Мафію», чи просто вечори вільних ігор, коли посидіти у затишному приміщенні, граючи з друзями, можна було значно дешевше.

Антикафе Бочка мёда

Фото: vk.com/bochkam

Проте зараз такі закладів стає все менше. Якщо на кінець 2013 року антикафе в Запоріжжі нараховувалося аж 7, то зараз лише 5, і це враховуючи, що на зміну закритим прийшли нові тайм-кафе. Багато із закладів дуже швидко припинили своє існування або переформатувались. Так, трохи менше року проіснувало найбільше антикафе «Зима проджект». Трохи довше протримався «Біліджин». Проблема майже завжди однакова — неприбутковість. Багато з цих закладів банально опинились у пастці: підіймаючи ціни за погодинне відвідування, клієнтів ставало все менше, тому ціни зростали ще більше. Та й не кожне кафе зуміло знайти свою аудиторію.  

На сьогодні у Запоріжжі працюють такі антикафе:

  • Old Rabbit
  • Эклер
  • Дирижабль
  • Радуга
  • CoolTime

Залишається сподіватись, що ці кафе не спіткає доля їх колег, і для вас завжди знайдеться місце, де можна затишно посидіти невеличкою компанією та весело провести час.

Автор: Микита Пасечний