Під прикриттям пацифізму: які зірки заробляють на гастролях у Росії

Артисти, які не зважають на окупацію частини України Росією і досі їздять на гастролі до північних сусідів, воліють називати себе “пацифісти”. Тобто говорять, що вони - люди творчочті і культури, а ому далекі від політичних події і засуджують всіляку війну в будь-якій формі. На противагу таким зіркам деякі українські артисти, такі як “Океан Ельзи”, “Бумбокс”, “The HARDKISS”, співачка Джамала, Руслана та інші ще в 2014 році повідомили про припинення гастрольної діяльності в Російській Федерації.

Хто ж із зірок прикривається пацифізмом та досі заробляє гонорари та премії на сценах країни-агресора?

“Валентин Стрикало”

Поп-рок гурт “Валентин Стрикало” не входить в топ найпопулярніших артистів України, тому про виступи бенду в Росії мало хто знає. Тим не менш, вокаліст колективу Юрій Каплан у супроводі інших учасників продовжує свою активну гастрольну діяльність в сусідній країні, і після піврічної відпустки з новими силами готується виступити в Санкт-Петербурзі 25 липня. Концерти в Росії, як зізнається менеджер колективу, – вимушений захід, оскільки якщо “Валентин Стрикало” не звучатиме в РФ, групу доведеться розпускати.

“Концертів в Україні у нас завжди було дуже мало. Але ось в тут через російські гастролі ставлення до хлопців погіршилося, хоча вони залишаються патріотами своєї країни”, – повідомив менеджер команди.

Цікаво, що за кілька годин до чергового концерту гурту в Анапі музикантів прпросили виключити кілька пісень із ненормативною лексикою з виступу, а також  адміністратори концерту виявили занепокоєння загальним ”посилом творчості” гурту Стрикало.

“Начну с того, что музыка призвана не ссорить, а мирить и объединять людей. Наша цель не война, наша цель – мир. Обрыв связей с нашими российскими поклонниками подкинет дров в этот общий костер ненависти. А цель у нас обратно противоположная. Тушить этот костер, не давать ему разгораться. Наша задача — как раз общаться с поклонниками, разрушая один за другим мифы, созданные пропагандой”, — прокоментував лідер гурту  Юрій Каплан. 

Група “5’nizza”

Харківський акустичний дует “5’nizza” після тріумфального возз’єднання і декількох концертів в Україні, відправився на хлібні місця в Росію. 5 і 6 червня Андрій Запорожець і Сергій Бабкін відіграли два концерти в Москві та Санкт-Петербурзі. Свою позицію з приводу відбуваються в Україні вокаліст Запорожець висловив, після того, як група “Sunsay” скасувала виступи в Україні через “складнощі в’їзду”.

Думаю, багато хто не зовсім розуміє, що саме відбувається, включаючи і мене. На чому заснована позиція людей? Як взагалі можна бути в чомусь впевненим? Більше питань – менше тверджень. Я вірю тільки тому, що бачу своїми очима”, – прокоментував свою позицію вокаліст в інтерв’ю “Сultprostir”.

Ані Лорак

Репутація Ані Лорак сильно похитнулася в 2014 році через її багатозначне мовчання щодо внутрішньої кризи в країні і початку бойових дій на Донбасі. Артистка довго намагалася зберігати нейтралітет, виступаючи при цьому на території країни-окупанта, внаслідок чого образа українців вилилася в травлю в ЗМІ і зриви концертів.

Однак навіть ці дії не змогли вплинути на позицію артистки, якої в поточному році навіть вдалося стати найбільш високооплачуваною зіркою українського шоубізу (в основному, завдяки концертній діяльності в Росії). Навіть своє 37-річчя артистка вирішила відзначити на російській сцені. 27 вересня Ані Лорак виступить у Санкт-Петербурзі з концертною програмою “Кароліна”.

Іван Дорн

Один з найбільш комерційно успішних артистів України не раз потрапляв під приціл патріотів, які борються за бойкот країни-агресора. Напевно, з цієї причини на офіційному сайті артиста в розділі “афіші” не вказані виступи в Пітері і Москві, найближчий з яких запланований на 25 липня. Дорн, з одного боку, намагається невербальними натяками показати, що він патріот, демонстративно надягаючи на виступи светр з тризубом. До речі, саме після цього творчість цього співка хотіли заборонити у Росії. З іншого боку, в інтерв’ю співак обережно відповідає на питання щодо своєї громадянської позиції.

“Потап і Настя”

Дует “Потап і Настя”, як і більшість українських артистів, які гастролюють по Росії, намагається здаватися аполітичними. Під час активної фази воєнних дій на Сході та загострення політичної ситуації в Україні “Потап і Настя” навіть провели спеціальну прес-конференцію, де намагалися пояснити свою позицію щодо виступів у РФ.

“Не нужно нас впутывать в политику и рвать на куски! Я и предположить не мог, что придется доказывать журналистам, что мы хорошие, что мы — наши! Снизьте градус! …Если травля артистов будет в Украине продолжаться, вы добьетесь того, что у вас останутся только Мария Бурмака и “Тартак”, — прокоментував Потап.

“Потап і Настя” запевняли журналістів і розчарованих прихильників в тому, що їхні виступи створюють “коловорот грошей у країні і популяризують українську культуру” Незважаючи на періодично спливаючі заяви про свій патріотизм, в Росію їздити популярний колектив не припинив. Не так давно артисти розважали росіян в Москві на концерті російського телеканалу “МузТВ”.

За матеріалами: star.korupciya.com, kp.ua

Марина Галич