Підбірка цікавих фактів про полярного ведмедя

Сьогодні, 27 лютого в світі відзначається Міжнародний день полярного ведмедя. Його сновна мета -  поширення інформації про полярних ведмедів і привернення уваги суспільства до необхідності їх охорони. Також йдеться про необхідність вирішувати проблему танення полярних льодів — основну причину загрози зникнення популяцій білих ведмедів. Ще однією причиною, яка загрожує життю хижаків, є розробка нафтових родовищ з подальшим забрудненням навколишнього середовища.

За приблизними оцінками вчених, сьогодні у світі налічується приблизно 20-25 тисяч особин білого ведмедя. Ця тварина є надзвичайно гарною і унікальною.Щоб довести це — пропонуємо вам підбірку цікавих фактів про полярного ведмедя.

Незважаючи на те, що полярні ведмеді зазвичай народжуються на землі, вони проводять більшу частину свого життя в морі. Їх офіційна назва Ursus Maritimus, що означає «морський ведмідь».

Перше, що відрізняє білого ведмедя від бурого побратима — його абсолютно біле хутро. Насправді ж, волосяні фолікули — це прозорі, порожнисті трубки, що відбивають світло. Проте їхнє хутро може іноді виглядати жовтуватим або зеленуватим. Жовтіє він через вік тварини і бруд, а зеленуватий колір обумовлений водоростями, які можуть рости на хутрі білого ведмедя в теплих і вологих умовах.

Ще один цікавий факт, пов’язаний з кольором, полягає в тому, що шкіра полярних ведмедів насправді чорна. Це допомагає їм зберігати тепло.

Язик полярних ведмедиків також сильно пігментований, іноді він буває темно-синього кольору, частково через те, що цей орган добре забезпечується кров’ю.

У полярного ведмедя, як правило, незграбна і великовагова хода з середньою швидкістю ходьби близько 5,6 км/год. Але, незважаючи на свої гігантські розміри, ведмеді можуть розвивати швидкість пересування до 40 км / год.

Полюючи на тюленів, полярні ведмеді використовують чимало психологічних та інтелектуальних трюків. Вони навіть закривають лапами свої чорні носи, щоб їх не помітили фоні на снігу.Ці тварини  будують багатокімнатні берлоги в снігу.

У білих ведмедів особливо розвинене почуття нюху. Вони чують тюленя в льодах на відстані до 30 кілометрів, і вони можуть відчути дихальний отвір тюленя в льоду на відстані в майже один кілометр, навіть якщо тюленя немає поблизу.

Білий ведмідь, на відміну від бурого, не впадає сплячку, виняток становлять тільки вагітні самиці білих ведмедів. Новонароджений медведик важить близько кілограма. А доросла особина — має до 700 кг і виростає до 3 метрів в довжину. Такі параметри роблять полярного ведмедя найбільшим наземним хижаком в світі. Найважчим полярним ведмедем був самець вагою в 1002 кг, який був застрелений на північному заході Аляски в 1960 році.

Джерела: monitor.cn.uanibler.rusvitfactiv.com.

Марина Галич