Радіоведуча Ганна Набокова: «Головне — вчасно обробляти матеріал і не запізнюватися на зустрічі»

Ганна Набокова - талановита радіоведуча на українському радіо «Культура», де працює з 2014 року. Вона цікавиться мистецтвом, музикою, подорожує, знайомиться з цікавими людьми та завжди намагається бути в центрі подій

— Розкажіть,як ви стали радіоведучою?  Чому ви обрали саме цей вид ЗМІ?

 На радіо я потрапила випадково, і цього я, відверто кажучи, не планувала. До того як журналіст я вже працювала на ТБ і в друкованих ЗМІ. Хотіла спробувати себе ще й на радіо. Після повернення із-за кордону, я «шукала» себе. Якраз в той час на радіо відкрили вакансію — набирали ведучих з досвідом роботи. Мені запропонували записати пілотний випуск радіопередачі. У конкурсі взяло участь кілька осіб. Серед всіх обрали — мене. Оцінювали динаміку, подачу матеріалу і, звісно, голос.

Наскільки важко бути ведучою на радіо, працювати у прямому ефірі?

-Ведучою бути неважко. Головне — бути зібраним, вчасно і оперативно обробляти матеріал, вміти планувати, бути дисциплінованим і не запізнюватися на зустрічі. В прямому ефірі на радіо я не працюю. Але працювала на ТБ. А після прямих ефірів на ТБ не буде вже важко працювати і на радіо.

Які кумедні ситуації траплялися з вами на радіо?

-Насправді кумедні ситуації на радіо відбуваються майже щодня. Інколи записуєшся в студіі півгодини, а потім помічаєш, що забув включити мікрофон… Неприємно і водночас кумедно, особливо, якщо в студії гість, особливо, якщо це урядовець. Інколи дзвонять слухачі, в основному із сел, і питають, чого у них не працює радіо… Або просять поставити пісню, або просто хочуть побалакати.

А які бували складні ситуації, форс-мажори?

— Важкі ситуації також бувають. Я пам’ятаю, як у мене було протягом дня кілька інтерв’ю. Останнє інтерв’ю мало бути з італійським композитором. Якраз з ним я переносила інтерв’ю кілька разів. Мені дуже не хотілося, щоб думали про мою безвідповідальність.

Анна Набокова радио

— Розкажіть, як ви створюєте програми ? Наскільки це важко?
-Я роблю предачі про кіно, де у випуску обов’язково має бути синхрон. Також створяюю короткі випуски про мудрі вислови відомих людей: письменників, акторів, тощо. Ще роблю кілька репортажів з місця події (в основному культурологічного спрямування).
Якщо вдало розписати свій день, робити все оперативно, то ніяких проблем не має бути.

— До радіо ви працювали на телебаченні,  і першою вашою роботою там стала дитяча програма. Що це була за програма?
— Так, дійсно, я працювала на обласному телебаченні у Харкові. Була ведучою в прямому ефірі. Це була 30-ти хвилинна вечірня передача з гостями в студіі. Під окремий випуск розробляли сценарій (працювали за календарем) і треба було його, звісно, вивчити… Для дітей важко створювати передачі. Треба якомога простіше та цікавіше написати та подати матеріал.

— Ви дуже багатогранна особистість:  і в повнометражних кінострічках знімалися, і в серіалах. Що це були за проекти?
— Я знімалася в різних проектах. Це були і серіали, і фільми, і телевізійніх програми. На початку 2000-х це була частина моєї роботи. Тоді кіноіндустрія не була настільки розвинена, як сьогодні. Акторів «з вулиць» не брали. В основному з акторських факультетів або за досвідом роботи. З останніх таких проектів — це зйомка  в арабській комедії, яку знімали в Украіні та Кувейті, де я виконую головну роль.

интервью3

— А ще, як мені відомо, ви багато подорожуєте. Розкажіть, яка була ваша остання подорож і з якої метою?

— Остання подорож була до столиці Франції. Я брала участь у міжнародному саміті для журналістів. До речі, я була одним єдиним представником України. Запам’яталася ця подорож тим, що в мене була змога зустрітися та поспілкуватися з журналістами з різних країн світу. Приємно також, що на саміт могли потрапити тільки ті журналісти, які пройшли попередній відбір.

Як вам вдається все встигати?

— Не все встигаю… У мене є невеличка записничка — там занотовую майбутні плани зустрічей та можливі семінари, тренінги чи форуми. Дублюю це на окремих папірцях — така дурна звичка. А ще — в телефоні. Багато запланованих заходів не встигаю відвідати. Але приємно, що майже щодня отримую по кілька запрошень на різні заходи. В основному закриті заходи. 

Підготувала Анастасія ЧЕБЕРДІНА