Саморозвиток студентів під час війни

         Повномасштабна війна в Україні триває вже 8 місяців. Більшість людей, які залишилися в Україні перебувають у постійному стресі та нерозумінні, що буде далі. Тому, саме в цей час дуже потрібно вміти налаштовувати себе на позитивний лад, а також вміти стабілізувати свій емоційний стан. В цьому нелегкому завданні нам може допомогти саморозвиток. З початку війни дуже багато курсів, додатків, сайтів, ресурсів, які стали безоплатними для українців. І це гарна можливість почати займатися тим, що завжди нам було цікаво, і не відкладати це до чергового «понеділка».  Пропоную вам перелік цікавих додатків та курсів, з якими ви можете ознайомитись, і підібрати для себе те, що вас зацікавить. Почнемо з курсів. Освітніх програм найбільше для IT-спеціалістів та графічних дизайнерів. Але також є платформи для збагачення знань і для інших фахів.

 1. «Creative Practice» — український освітній онлайн-майданчик відкрив доступ до всіх своїх курсів дизайну:
 • «Prometheus» — найкращі онлайн-курси України та світу
 • «Campster» це гейміфікована онлайн-платформа, що допоможе Вам перетворити знання у затребувані ринкові навички та компетенції.
 • «BASIC IT» — курс-інтенсив, який допоможе краще освоїти IT новачкам та професіоналам.
 •  «Edera» — є безліч онлайн-курсів з відкритим доступом, а також всілякі лекції з історії, права, освіти й іншого.
 • «Wisecow»  безкоштовні лекції з історії, моди, журналістики, мистецтва, кіно й літератури.
 • «ВУМonline»  куpси для тих, хто хоче реальних змін у персональному житті, у житті своєї громади, у житті держави Україна. 
 • «Humanitarium»  семінари та відеокурси з філософії, соціології, мистецтвознавства, дизайну, літератури, реклами. Безкоштовний місячний доступ до 12 відеокурсів.
 • «Boosta Academy»  безкоштовний доступ до курсів для українців, які втратили роботу і хочуть опанувати нову професію
 • «Pluralsight» — підійде тим, хто зацікавлений у технічних знаннях. Платформа пропонує різні курси та сертифікації для розробників, які цікавляться сучасними технологіями та фреймворками.
 • «Як запускати ефективну таргетовану рекламу та залучати клієнтів до бізнесу»  курс з 27 занять від дипломованої маркетологині Наталії Пронькіної.
 • «Відеолекції від центру навчання домедичної допомоги», створені за допомогою волонтерів TacticMedAid. Бо у всіх повинні бути знання, щоб врятувати своє або чиєсь життя під час війни.
 • Безкоштовний курс «Основи проєктного менеджменту» від онлайн-школи RedCamp. За його допомогою можна опанувати професію проєктного менеджера з нуля.
 • « Безкоштовні курси програмування для громадян України» від CyberBionic Systematics — освітній онлайн ресурс ITVDN, де наразі доступні понад 230 відео курсів з усіх напрямків IT освіти. Це гарна можливість спробувати свої сили в освоєнні нової спеціальності, особливо для тих, хто залишився без роботи через війну. Також компанія створила новий освітній проєкт на YouTube-каналі, де у вільному доступі є уроки для початківців з HTML5 і CSS3 та програмування на C# та Python. 

Додатки для вивчення іноземних мов:

 1. «Babbel» — україномовні користувачі можуть вивчати німецьку, польську та англійську за допомогою української як мови відображення у додатку.
 2. «Dualingo» — безкоштовне вивчення англійської мови для українців.
 3. «uTallk»  додаток, який допоможе вам освоїти базовий рівень іноземної мови, вивчаючи найуживаніші та найпопулярніші слова та фрази будь-якої зі 149 мов.
 4. «LingQ»це сервіс, на якому можна вивчити не тільки англійську мову, а також багато інших.
 5. «Drops» додаток, який пропонує безкоштовну Premium-підписку Drops на рік для українців.

Окрім навчальних сервісів, для нас з вами стали доступні й інші додатки. Наприклад, для занять спортом:

 1. «BetterMe: Health Coaching» – застосунок для занять спортом, який зробили безкоштовним для українців під час війни.
 2. «Nike Training Club» – безкоштовний застосунок із програмами тренувань як вдома, так і в залі. Можна вибрати план занять для зміцнення окремих м’язів або загального тонусу. Рівень складності також можна регулювати.
 3. «Down Dog» — застосунок для занять фітнесом і йогою, у якому ви зможете вибрати свій рівень, голос і музику, а Down Dog щоразу буде створювати унікальне та персоналізоване тренування.
 4. «Home Workоut» — особливість застосунку в тому, що для тренувань зовсім не потрібне обладнання. Усі вправи під час заняття виконують із власною вагою.
 5. «Seven» — застосунок пропонує короткі індивідуальні тренування по сім хвилин.

Наpазі пocтійні переживання негативно впливають на пcихіку. Тpивoжність може пеpерocти в депресію та інші пcихічні розлади. З цим допоможе впоратись додаток «BetterMe: Ментальне здоров’я», де ви можете використовувати різні види заспокійливих практик, медитацію та дихальні вправи.

Займатися саморозвитком під час війни це дуже великий крок, який заслуговає на повагу. Ми повинні вдосконалювати, розвивати себе, тому що молодь — це майбутнє України!

Дар’я Рогова