Саморозвиток студентів під час війни
Повномасштабна війна в Україні триває вже 8 місяців. Більшість людей, які залишилися в Україні перебувають у постійному стресі та нерозумінні, що буде далі. Тому, саме в цей час дуже потрібно вміти налаштовувати себе на позитивний лад, а також вміти стабілізувати свій емоційний стан. В цьому нелегкому завданні нам може допомогти саморозвиток. З початку війни дуже багато курсів, додатків, сайтів, ресурсів, які стали безоплатними для українців. І це гарна можливість почати займатися тим, що завжди нам було цікаво, і не відкладати це до чергового «понеділка». Пропоную вам перелік цікавих додатків та курсів, з якими ви можете ознайомитись, і підібрати для себе те, що вас зацікавить. Почнемо з курсів. Освітніх програм найбільше для IT-спеціалістів та графічних дизайнерів. Але також є платформи для збагачення знань і для інших фахів.
- «Creative Practice» — український освітній онлайн-майданчик відкрив доступ до всіх своїх курсів дизайну:
- «Основи дизайну»
- «Графічний дизайн. Композиція»
- «Основи вебдизайну»
- «UX/UI. Проєктування та дизайн інтерфейсів»
- «Робота з Photoshop»
- «Робота з Figma»
- «Робота з After Effects»
- «Робота з Illustrator»
- «Prometheus» — найкращі онлайн-курси України та світу
- «Campster» — це гейміфікована онлайн-платформа, що допоможе Вам перетворити знання у затребувані ринкові навички та компетенції.
- «BASIC IT» — курс-інтенсив, який допоможе краще освоїти IT новачкам та професіоналам.
- «Edera» — є безліч онлайн-курсів з відкритим доступом, а також всілякі лекції з історії, права, освіти й іншого.
- «Wisecow» — безкоштовні лекції з історії, моди, журналістики, мистецтва, кіно й літератури.
- «ВУМonline» — куpси для тих, хто хоче реальних змін у персональному житті, у житті своєї громади, у житті держави Україна.
- «Humanitarium» — семінари та відеокурси з філософії, соціології, мистецтвознавства, дизайну, літератури, реклами. Безкоштовний місячний доступ до 12 відеокурсів.
- «Boosta Academy» — безкоштовний доступ до курсів для українців, які втратили роботу і хочуть опанувати нову професію
- «Pluralsight» — підійде тим, хто зацікавлений у технічних знаннях. Платформа пропонує різні курси та сертифікації для розробників, які цікавляться сучасними технологіями та фреймворками.
- «Як запускати ефективну таргетовану рекламу та залучати клієнтів до бізнесу» — курс з 27 занять від дипломованої маркетологині Наталії Пронькіної.
- «Відеолекції від центру навчання домедичної допомоги», створені за допомогою волонтерів TacticMedAid. Бо у всіх повинні бути знання, щоб врятувати своє або чиєсь життя під час війни.
- Безкоштовний курс «Основи проєктного менеджменту» від онлайн-школи RedCamp. За його допомогою можна опанувати професію проєктного менеджера з нуля.
- « Безкоштовні курси програмування для громадян України» від CyberBionic Systematics — освітній онлайн ресурс ITVDN, де наразі доступні понад 230 відео курсів з усіх напрямків IT освіти. Це гарна можливість спробувати свої сили в освоєнні нової спеціальності, особливо для тих, хто залишився без роботи через війну. Також компанія створила новий освітній проєкт на YouTube-каналі, де у вільному доступі є уроки для початківців з HTML5 і CSS3 та програмування на C# та Python.
Додатки для вивчення іноземних мов:
- «Babbel» — україномовні користувачі можуть вивчати німецьку, польську та англійську за допомогою української як мови відображення у додатку.
- «Dualingo» — безкоштовне вивчення англійської мови для українців.
- «uTallk» — додаток, який допоможе вам освоїти базовий рівень іноземної мови, вивчаючи найуживаніші та найпопулярніші слова та фрази будь-якої зі 149 мов.
- «LingQ» — це сервіс, на якому можна вивчити не тільки англійську мову, а також багато інших.
- «Drops» — додаток, який пропонує безкоштовну Premium-підписку Drops на рік для українців.
Окрім навчальних сервісів, для нас з вами стали доступні й інші додатки. Наприклад, для занять спортом:
- «BetterMe: Health Coaching» – застосунок для занять спортом, який зробили безкоштовним для українців під час війни.
- «Nike Training Club» – безкоштовний застосунок із програмами тренувань як вдома, так і в залі. Можна вибрати план занять для зміцнення окремих м’язів або загального тонусу. Рівень складності також можна регулювати.
- «Down Dog» — застосунок для занять фітнесом і йогою, у якому ви зможете вибрати свій рівень, голос і музику, а Down Dog щоразу буде створювати унікальне та персоналізоване тренування.
- «Home Workоut» — особливість застосунку в тому, що для тренувань зовсім не потрібне обладнання. Усі вправи під час заняття виконують із власною вагою.
- «Seven» — застосунок пропонує короткі індивідуальні тренування по сім хвилин.
Наpазі пocтійні переживання негативно впливають на пcихіку. Тpивoжність може пеpерocти в депресію та інші пcихічні розлади. З цим допоможе впоратись додаток «BetterMe: Ментальне здоров’я», де ви можете використовувати різні види заспокійливих практик, медитацію та дихальні вправи.
Займатися саморозвитком під час війни — це дуже великий крок, який заслуговає на повагу. Ми повинні вдосконалювати, розвивати себе, тому що молодь — це майбутнє України!
Дар’я Рогова