Що думають про 8 березня студенти ЗНУ

Цьогорічна пропозиція викликала гарячу дискусію, з цього приводу я вирішив пройтися університетом і спробувати з'ясувати думку студентів ЗНУ на тему жіночого свята

The Odyssey Online


Як ви вважаєте, чи існує в наші дні певна дискримінація по відношенню до жінок?

ОЛЕНА МІЩЕНКО: “Я вважаю, що існує. Тому що за останні роки, як на мене, в країні зросло домашнє насильство, та й вуличне теж. А ще — у політиці має бути набагато більше жінок”.

ЄВГЕНІЙ РЯБКО: “Власне в Україні на сьогодні, як на мене, немає дискримінації щодо жінок. Адже немає якихось певних національних законів по відношенню до слабкої статі. Хоча в деяких країнах світу сьогодні дискримінація є яскраво вираженою”.

ЯНА ПОТОЦЬКА: “Я вважаю, що дискримінація до жіночої статі існує. Часто після того, як дівчата проходять навчання в якомусь з ВНЗ, під час влаштування на роботу їх запитують — “А чи є у вас діти?”. Якщо немає — то іноді їх не беруть на роботу, бо не хочуть потім відпускати жінку в декретну відпустку. Це є певною дискримінацією, що заважає жінці бути успішною у професійній сфері”.

ЯН ПУТРО: “Я думаю, що немає.  Мені не доводилося спостергіати подібних ситуацій”.

ЛЮБА РИСАК: “Дискримінація!? Ні, по відношенню до жінок її немає. Я вважаю, що в нас стосовно цього все гаразд”.

МАКСИМ БОЛДИРЄВ: “Як на мене — ні, в наші дні навпаки стали навіть більше підтримувати жінок”.

МАРИНА РЯБЧИЦЬ: “Певна дискримінація є, але я не вважаю її такою вже й суттєвою”.

ОЛЕГ БОЙКО: “Я гадаю, що ні, адже в нашій країні дискримінації немає як такої . В кожної людини свої права: що в чоловіків, що в жінок.


А що ви думаєте з приводу стереотипу, що жінка має заробляти менше за свого чоловіка? Як ви ставитеся до того, що жінка буває успішнішою за свого чоловіка?

ОЛЕНА: “Я за те, щоби розвивалися “дві половинки”, тобто обидва у парі. Вони цим доповнюють одне одного. Але мені здається, що чоловік — це все ж таки “мисливець, який повинен приносити мамонта”.

ЄВГЕНІЙ: “Я би не сказав, що мені хотілося б, щоб моя друга половина заробляла більше, але для мене це не так вже принципово… Адже це може стати й чудовим стимулом для мене — ми будемо, напевне, конкурувати між собою, і я старатимусь піднятися хоча б на один щабель вище, намагатимусь гарно заробляти”.

ЯНА: “Якщо чесно, то на це запитання я не можу однозначно відповісти. В цілому я думаю, що кожен має працювати сам на себе і повинен забезпечувати сам себе. Якщо у нас в парі нормальні відносини і наш сімейний бюджет ділиться спільно, то в принципі неважливо, хто скільки саме заробляє”.

ЯН: “Мені все одно, все ж таки в наші дні це — непринципово”.

ЛЮБА: “Це добре, коли твій чоловік буде успішнішим — це норма, адже так і має бути. Це нормально,  коли чоловік забезпечує сім’ю”.

МАКСИМ: “Навіть не знаю, певне, що це мене буде якось зачіпати. Гадаю, що все-таки краще, коли є баланс. Я вважаю це нормою тому, що чоловік таким чином може дозволити собі залишити свою дівчину вдома, утримувати її, дати їй вільну можливість витратити час на себе”.

МАРИНА: “Я вважаю, що чоловік має бути сильнішим у будь-якому сенсі, а дівчина має бути “маленькою та беззахисною”.

ОЛЕГ: “Звичайно нехай буде… В цьому немає нічого такого.  Якщо жінка чи дівчина може отримувати більшу зарплатню, то я заперечувати не буду, адже все це йде у сімейний бюджет”.


Як ви ставитеся до того, що президентом нашої держави може бути жінка?

ОЛЕНА: “Нормально. Взагалі мені все одно, хто може бути президентом нашої країни, чоловік то чи жінка. Я за те, щоб це була просто розумна людина”.

ЄВГЕНІЙ: “Для мене немає різниці, якої статі президент. Іноді жінки в політиці набагато краще себе показують, ніж чоловіки. Для мене найбільша цінність — це дипломованість президента, це має бути людина, що виведе країну з кризи”.

ЯНА: “Думаю, це було б доволі цікаво, якщо президентом вперше в нашій історії була б жінка! Це стало б цікавим експериментом та досвідом, і тоді б уже можна було судити”.

ЯН: “Якщо жінка зможе стати чудовим президентом, то нехай буде так”.

ЛЮБА: “На мою думку, якщо жінка розумна — значить і в країні вона все робитиме на краще. Можливо, навіть саме жінка має бути президентом”.

МАКСИМ: “Я був би лише «за», тому, що мені здається, що жінки — вони більш старанні й чесні, більш доброзичливі”.

МАРИНА: “Знаєте, абсолютно байдуже — жінка, ну то й жінка”.

ОЛЕГ: “Ставлюся до цього адекватно, нейтрально, різниці не відчуваю”.


На вашу думку, чи є свято «8 березня» дискримінацією по відношенню до чоловіків?

ОЛЕНА: “Ні, я так не вважаю, мені здається, що кожна жінка має бути Жінкою з великої букви! Вона заслуговує на те, щоб отримувати подарунки і якісь приємні сюрпризи. Цей день привертає до нас увагу чоловіків, а це дуже надихає жінок”.

ЄВГЕНІЙ: “Ні, не вважаю це дискримінацією”.

ЯНА: “Я давно говорила про те, що влада повинна зробити загальний «день чоловіків», адже у нас  немає якоїсь сталої дати святкування. То 14 жовтня, то 6 грудня, то 23 лютого — і тут вагаєшся, кого вітати, чи тільки військових, чи всіх чоловіків…  Тому має бути один «чоловічий» день, хоча б просто всеукраїнський, коли ми будемо вітати абсолютно всіх чоловіків: й маленьких і дорослих”.

ЯН: “Ні, не вважаю, яка це дискримінація!? Просто жінок  треба оберігати, цінити, для цього і має бути таке свято”.

ЛЮБА: “Так, це є дискримінацією, адже загального свята для чоловіків немає”.

МАКСИМ: “Дискримінація до чоловіків? На мою думку у чоловіків є своє свято — 14 жовтня. І тому для жінок 8 березня — це цілком адекватне свято, адже воно чудове і дуже позитивне”.

МАРИНА: “Чому ж дискримінація, навпаки, у чоловіків тепер є аж два свята — 23 лютого та Покрова, а в нас — лише одне”.

ОЛЕГ: “У чоловіків є своє свято, у жінок — своє.  Чоловік — це захисник вітчизни, а жінка — його  половинка, у неї має бути свято, щоб їй було приємно”.


Чи є  необхідність відміняти жіноче свято?

ОЛЕНА: “Ні, у нас і так мало свят, тому це чудово, коли можна відпочити”.

ЄВГЕНІЙ: “На мою думку, немає жодної нагоди відміняти це свято, тому що воно завжди всім подобалося, до того ж це — чудова нагода щось подарувати жінкам і ще раз довести своє кохання”.

ЯНА: “Я думаю, що такої необхідності немає, тому що ми всі звикли до святкування Дня жінок. Це навіть можна сприйняти як дискримінацію по відношенню до тих, хто відзначає це свято. До того ж березень — це пора, коли з’являються перші тюльпани, прекрасна нагода дарувати їх”.

ЯН: “Ні, не треба нічого відміняти, ми вже звикли до цього свята”.

ЛЮБА: “А навіщо відміняти це чудове свято!? Все-таки це — Всесвітній день жінок, привід привітати свою любу маму чи дівчину”.

МАКСИМ: “Я вважаю, що це свято жодною мірою не стосується Радянського Союзу чи якогось там минулого, це — адекватне свято, яке мають відзначати в усьому світі і таким воно має залишитися”.

МАРИНА: “Мені здається це — дуже гарне свято, воно мені подобається”.

ОЛЕГ: “Гадаю, є більш важливі питання й проблеми, які треба вирішувати, а не витрачати час на це свято, яке, звісно, є чудовим”.

Автор: Андрій ЛИФАР